dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Kaštan v Praze 6 bude následující čtyři roky zažívat kulturní smršť
Kulturní centrum Kaštan. Foto: kastan.cz

Kaštan v Praze 6 bude následující čtyři roky zažívat kulturní smršť

Radní Prahy 6 ve středu rozhodli, že kulturní centrum Kaštan v Bělohorské ulici bude od 1. února pronajato občanskému sdružení Unijazz. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu pěti let a šesté městské části přinese 600 tisíc korun. Počítá se s tím, že se zde každoročně uskuteční 260 kulturních akcí, 12 výstav pro veřejnost s odhadovanou návštěvností 11 tisíc lidí.

Městské části Praha 6 dosud občanské sdružení Unijazz platilo symbolické nájemné jednu korunu ročně. To se teď díky výběrovému řízení změní. Praha 6 nastavila veřejným výběrovým řízením jasná pravidla provozování kulturního centra Kaštan a novou výši nájemného. V letech 2014 až 2016 bude nájemné pro Unijazz 100 tisíc korun ročně, v letech 2017 a 2018 pak 150 tisíc korun ročně, celkem tedy 600 tisíc korun.

Komise posuzovala dvě nabídky

Do termínu uzávěrky přihlášek výběrového řízení byly doručeny dvě nabídky. Výběrová komise po jejich posouzení doporučila Unijazz o.s. jako jediného vhodného uchazeče na pronájem kulturního centra Kaštan.

Hlavním kritériem je zachování objektu Kaštan jako polyfunkčního kulturního centra, s důrazem na podporu lokálních aktivit v oblasti kultury a volného času, poskytování služeb v oblasti kultury, vzdělávání a volného času.

„Projekt Kaštan 2014 – 2018“ zahrnuje klubovou scénu (Unijazz), výtvarné kurzy (Atelier Kaštan), Muzeum a archiv populární hudby (Popmuseum) a občerstvení pro veřejnost.

Měsíčně bude na programu 24 až 30 akcí, z toho 9 až 14 koncertů, 4 až 6 divadelních představení, dva filmové večery, čtyři dětská představení (víkendové divadlo nebo promítání) a 2 až 4 další programy (přednášky, poslechové pořady, hudební dílny).


Autor: Dalibor Kracík

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru