Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaPražský život

Kasárna Karlín se rozloučí s létem bojovkou a buřtem

Nádvoří bývalých kasáren v Karlíně vytváří prostor, na který jinde v centru Prahy jen těžko narazíte. Najdete zde dětské hřiště, lehátka pod stromy a žádná auta na dohled. Kulturní centrum, které tu dnes provozuje kavárnu nebo sportoviště, se loučí s letní sezónou a pro rodiče s dětmi si na čtvrtek 24. září připravilo bohatý a bezplatný program. 

V rámci Loučení s létem si budou moci rodiny připomenout armádní historii. Bojovka pro děti se dotýká vojenské tématiky.

Kromě bojovky, která začíná v pět hodin odpoledne, je pro děti nachystáno i barvení dřevěných domků, ve kterých si celé léto ti nejmenší návštěvníci hráli. Houpačky, prolézačky a největší pražské pískoviště tak budou po čtvrtku 24. září doplňovat i pestrobarevné domečky.

V průběhu odpoledne je naplánovaný i workshop v Kasárnách působící taneční školy Prague Breakin School, na které si děti budou moci vyzkoušet základy moderního tance. Samozřejmostí je i zapálení ohně v ohništi, kdy se na večer budou opékat buřty.

Nudit se nebudou ani dospělí – na nádvoří vystoupí brazilská kapela Cumbia Cooperativa a Voodoo Beats DJs. Kdo navíc zavítá do nejodlehlejšího rohu Kasáren, najde v něm magické zákoutí s Prastánkem Františka Skály. Z upraveného kmene dubu si lze koupit občerstvení – a právě tady vystoupí kytarista Tomáš J. Holý.

Loučení s létem začíná v Kasárnách ve čtvrtek 24. září od 14 hodin.
Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

Včera ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

20. ledna 2021 v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

Další články
Nahoru