dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Víkendové tipy

Kartářka Jana Skálová. Věděla, že jí zemře syn

Znáte ji z televizních obrazovek a patří k vyhledávaným kartářkám mezi celebritami. Učila se u herečky Heleny Růžičkové, předpověděla pád newyorských mrakodrapů, anebo miminko zpěvačce Monice Absolonové. Ivetě Bartošové řekla, že se nedožije padesátky… Lidé se za ní vracejí. Vědí totiž, že její karty nelžou. Kartářka Jana Skálová, která se 12. a 13. listopadu představí na Astrovíkendu, to ale neměla v životě snadné. Z karet totiž věděla, že jí zemře syn…

Kartám se věnuje přes čtyřicet let. Zajímala se o ně už od dětství a k lásce k nim ji přivedla teta.

„Maminka se věnovala bylinkám, měla léčitelské ruce, ale to mě moc nebavilo, já měla raději obrázky. Hrála jsem si s kartami asi od 14 let, ve dvaceti jsem začala vykládat kamarádkám,“ vypráví rodačka ze Žiliny a původně dámská krejčová o svých začátcích.

Když se později v Praze-Kobylisích setkala se známou kartářkou Halaburdovou, bylo jasno. Potvrdila jí totiž, že má podobné schopnosti a kartám by se měla věnovat naplno… Když se pak její věštby začaly plnit, okruh těch, jimž prováděla výklady, se zvětšoval. Vykládat karty doma jí ale nestačilo. Měla velké ambice a chtěla se dostat na televizní obrazovku.

„Jako každá holka jsem chtěla někde vyniknout. Poprvé mě na obrazovku dostal a učil mě mluvit Petr Haničinec,“ vzpomíná. Pak přišlo rádio. Byla první, kdo do médií přinesl věštecký pořad. Ale to jí nestačilo – pokukovala po televizi. Před jedenácti lety společně s kartářkou a léčitelkou Ivanou Reginou Sádlovou Kupcovou, začaly vysílat pořad na televizi Prima a dnes je jednou z hvězd televizního pořadu Vědmy radí na TV Relax. Za jedno dvouhodinové vysílání poradí i 30 až 35 lidem.

„Jsem pořád ve světě, za rok najezdím i 20 000 kilometrů,“ říká paní Jana, která nejraději vykládá z mariášových karet, a dokonce vytvořila již dvě vlastní sady. Druhou z nich namalovala manželka Zdeňka Srstky Alena, která se již několik let naplno věnuje právě malování.

Jana Skálová ale vykládá z různých karet. „Moc ráda mám jedny menší, dětské, které jsem si koupila v Litomyšli a brávám si je i do televize. Doma mám ale spoustu různých karet, dokonce i jedny po babičce, ale to už je spíš rarita,“ vypráví.

S Janou Skálovou se můžete potkat na ezoterickém festivalu Astrovíkend, a to 12. a 13. listopadu 2016, na výstavišti v pražských Holešovicích. Více na www.astrovikend.cz.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru