dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Víkendové tipy

Kartář Láďa prozradil: Jak jsem přišel o hlas

Věnuje se nejen kartám, ale i zdravotní diagnostice. Kartář Láďa (53), kterého si snadno zapamatujete podle jeho charakteristického účesu a hlasu, je nejen známý z televizních obrazovek, ale bude i jedním z těch, které můžete potkat na Astrovíkendu 12. a 13. listopadu.

Dokáže se na vás napojit a sdělit vám věci, o kterých víte jenom vy, anebo je možná ještě netušíte. Říká pouze, co cítí, nikoli to, co byste si přáli slyšet. Když posloucháte Láďu v televizním vysílání, hned vás zaujme i jeho na muže neobvyklý, vyšší hlas.

„V 18 letech jsem přišel o hlasivky, proto mutuju. Slavil jsem tehdy narozeniny na zábavě v jižních Čechách, s holkama a s partou. Opil jsem se a celou noc jsem zpíval. Půl roku jsem chraptěl. Pak mi řekl doktor, že buď operace a stejně budu chraptět, nebo přijdu o hlas. Řekl jsem, ať to nechá být. Nedá se s tím nic dělat,“ svěřuje se Láďa.

Narodil se v Čáslavi, ale dětství prožil na jihu Čech. „Hrozně rád zpívám, můj životní cíl byl, že se stanu zpěvákem. Kvůli rodičům se mi to ale nepodařilo,“ vzpomíná Láďa, který neměl jednoduché dětství. Po vojně pak odešel s bratrem do Prahy, kde bydlí dodnes. Vyučil se sice malířem pokojů, ale nikdy se tím živil. „Dělal jsem číšníka, vyhazovače, podnikal jsem, ale přitom jsem vykládal karty,“ vzpomíná.

Svých jedinečných schopností si všiml, když mu bylo kolem dvanácti let. „Nebral jsem na to tehdy zřetel. Maminka mi třeba říkala – dneska mi přijdou peníze a já na to: „Mami, nepřijde nic.“ A nepřišlo. Brácha šel do školy a říká: „Tu matiku udělám.“, a já na to: „Neuděláš.“ Neudělal. Nevěděl jsem, jak je to možné, ale věděl jsem,“ říká.

Karty „přišly“ až mezi jeho 15. a 20. rokem. Bavily ho, a tak je po dvacítce začal vykládat… Kromě výkladu karet se věnuje také zdravotní diagnostice.

„Jsem diagnostik, ale nejsem lékař ani léčitel,“ vysvětluje. „Jakmile něco ucítím, tak to řeknu. Prostě to ke mně přijde samo. Lidé jsou překvapení, že to vím, ale já neumím vysvětlit jak,“ doplňuje.

Když se k němu objednáte na diagnostiku, chytí vás za ruku a pokusí se na vás napojit. Pokud mu voláte do televize, stačí mu váš hlas. „Když vysílám, říkám, zůstaňte mi na telefonu, já vás potřebuji slyšet. Tím se na vás víc napojím. Karty jsou pro mě jen doplňující. Když se napojím, řeknu věci, které tam opravdu cítím,“ vysvětluje.

S kartářem Láďou se můžete potkat na Astrovíkendu v Praze, a to 12. a 13. listopadu. Více na www.astrovikend.cz.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru