dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Karlův most se měl otevřít v sobotu, bude to asi až v pondělí
O Karlův most se během povodní staral bagr se speciálním ramenem. Foto: Jan Puci

Karlův most se měl otevřít v sobotu, bude to asi až v pondělí

Podle předpokladů pražského magistrátu by Karlův most mohl být pro pěší provoz otevřen v pondělí ráno. Původní snahu otevřít most už v sobotu odpoledne poté, kdy hladina Vltavy klesne pod hranici třetího povodňového stupně, zpozdí nutné předláždění části mostovky a další práce.

Vstup na Karlův most byl zakázán v neděli odpoledne. Od té doby jezdil po historické památce bagr, který se dlouhým ramenem staral o to, aby velké plovoucí předměty v rozvodněné Vltavě nepoškodily most.

Naplaveniny se mu dařilo úspěšně odstraňovat z pilířů mostu. Bagr byl včera převezen do Mostecké ulice, ale stále je připraven k využití.

O uzavření Karlova mostu informovala v uplynulém týdnu i světová média. Zpráva o „uzavření ikony České republiky“ se dostala například i na server the Japan times. 


Autor: Renata Rákosová

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru