dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Karlův most je už bez graffiti, vandaly se zatím nepodařilo zadržet
Zábradlí Karlova mostu už je čisté. Foto: Jan Puci

Karlův most je už bez graffiti, vandaly se zatím nepodařilo zadržet

Pražská Technická správa komunikací (TSK) nechala v noci odstranit z Karlova mostu graffiti, které na něm někdo vytvořil. Policie případ vyšetřuje jako poškození cizí věci, vyhodnocuje kamerové záznamy a po neznámém vandalovi či vandalech nadále pátrá. ČTK to dnes řekly mluvčí TSK Barbora Lišková a pražské police Iveta Martínková.

Neznámý pachatel či pachatelé posprejovali boční část mostu v noci na středu. TSK se o tom krátce poté dozvěděla od policejní hlídky a ihned zadala jednomu ze svých dodavatelů odstranění graffiti. Firma s čištěním mostu začala ve středu večer, kdy byl na mostě nejmenší provoz, uvedla Lišková. Škodu firma zatím nevyčíslila.

Policie se s podobnými případy poškození památek už setkala. Například v prosinci 2014 japonský turista posprejoval stěnu v podchodu v Divadelní ulici, která je součástí budovy Národního divadla. V říjnu téhož roku si budovu Národního divadla vybrala za cíl i dvojice mladých Francouzů, která na něm vytvořila černým sprejem několik obrazců.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru