dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Víkendové tipy

Karlovo náměstí zažije Operaci Anthropoid. Připomene členy výsadku a jejich boj

Vzpomínkové akce k 75. výročí vojenské operace Anthropoid ve dnech 17. a 18. června pořádá na Karlově náměstí městská část Praha 2 ve spolupráci s Rotou Nazdar a Československou obcí legionářskou. Projektem „75 let Operace Anthropoid… muži odplaty" chce městská část připomenout události, které vedly k likvidaci nejobávanějšího muže nacistické mašinérie a vyvrcholily bojem sedmi statečných československých parašutistů v chrámu sv. Cyrila a Metoděje.

Uvidíte rekonstrukci historické události, v jejímž rámci zazní střelba slepými náboji, a to v těchto časech: v sobotu v 11:10, 11:40, 15:10 a 15:40 a v neděli v 11:50, 12:40, 15:10 a 15:40.

Na Karlově náměstí vyroste replika tábora československé brigády ve Velké Británii s množstvím dobové techniky a historických artefaktů. V komentovaných ukázkách bude vysvětleno, jak probíhal výcvik našich parašutistů ve Velké Británii a ve Skotsku i výcvik dělostřelců. Atraktivním prvkem programu bude ukázka tréninku útoku na jedoucí automobil. Během ní budou nastíněny jednotlivé možné varianty útoku na Reinharda Heydricha, který provedli Kubiš s Gabčíkem, členové výsadku Anthropoid.anthropoid-pametni-resslova-nahled V sobotu odpoledne ve 13 a 13:30 hodin budou v Resslově ulici odhaleny pamětní desky manželům Loudovým (Resslova 9a) a Jesenským (Resslova 7), kteří se zapojili do pomoci parašutistům a jejich spolupracovníkům.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru