dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Zpravodajství

Karlovo náměstí čeká revitalizace

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) spolu s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) bude provádět práce, související s rekonstrukcí tramvajové tratě a celkovou revitalizací Karlova náměstí v úseku Resslova – Odborů a Resslova – Na Moráni. 

„Stavby v režii TSK jsou součástí celkové revitalizace Karlova náměstí, která se realizuje na základě Studie základních úprav Karlova náměstí, vypracované bývalým Útvarem rozvoje města,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

Prioritou prací, kde je TSK investorem, jsou nástupiště a chodníky podél zastávek tramvaje.

Rekonstrukce, kterou provádí TSK, je rozdělena do dvou etap:


I. etapa: Během výluky tramvajové tratě Resslova – Odborů v termínu 28. 6 – 19. 7. 2014 budou provedeny následující práce:
Nástupní hrana (nástupiště) na zastávce „Karlovo náměstí“ a nový povrch přilehlého chodníku z mozaikové dlažby. Dále zde bude provedena úprava veřejného osvětlení a úpravy městského kamerového systému. Součástí je i oprava odvodnění chodníku, založení chrániček pro signalizace a umístění přístřešku zastávky.


II. etapa: Během výuky Resslova – Na Moráni v termínu 19. 7. – 9. 8. 2014 budou provedeny následující práce:
Nástupní hrana (nástupiště) na zastávce „Moráň“, nový povrch přilehlého chodníku z mozaikové dlažby, umístění přístřešku zastávky a opěrné zídky. Dále jsou v plánu úpravy na síti PRE a úpravy signalizačních zařízení.
Další články
Nahoru