Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v Praze

Karlovo království, zdobení stromečků nebo koncerty. Advent na Dvojce bude bohatý

Vánoční trhy na náměstí Míru jsou už v plném proudu a svou bohatou výzdobou i širokým sortimentem lákají návštěvníky z celé Prahy. Praha 2 tak odstartovala každoroční sérii předvánočních akcí. V té letos nebudou chybět jak akce tradiční, tak i novinky. 

„K adventnímu období na Dvojce už neodmyslitelně patří nejrůznější kulturní a společenské akce. Chybět tak nebude již tradiční Adventní zastavení u Ludmily s rozsvícením vánočního stromu, série Adventních koncertů v kostelích nebo Zpívání koled u sv. Ludmily. Na své si přijdou i milovníci ledních sportů. Po předchozích úspěšných sezónách budeme znovu bruslit v Grébovce a v Jammertale pod Nuselským mostem, a vůbec poprvé také v Sadech Svatopluka Čecha. Další letošní novinkou pak budou světelné 3D instalace na Karlově náměstí, které v pátek 1. prosince park promění v pohádkové království. Na to se už osobně moc těším,“ říká starosta Prahy 2 Jan Korseska.

Giving Tuesday
K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos městská část Praha 2 připojí už pošesté v řadě. Tentokrát však nově i s místními prodejci chovatelských potřeb. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 28. listopadu na náměstí Míru. Do akce se může zapojit úplně každý. Psí nebo kočičí krmivo, hračky, hygienické potřeby apod. stačí vhodit buď do připraveného sběrného kontejneru oranžové barvy na náměstí Míru nebo do sběrného boxu v některé prodejně chovatelských potřeb. Výtěžek sbírky pak 17. prosince poputuje do kočičích a psích útulků.

Zdobení vánočních stromečků dětmi z MŠ a ZŠ
Přední část náměstí Míru bude i letos v prosinci patřit těm nejmenším. Děti a žáci mateřských a základních škol v Praze 2 ozdobí 1. prosince připravené vánoční stromečky a zazpívají si společně koledy. Stromky budou náměstí zdobit až do Nového roku. Ty nejkrásnější budou moci obdivovat i návštěvníci baziliky sv. Ludmily. 

LED park Karlovo království
Vánočně naladěný bude letos také park na Karlově náměstí. O jeho výzdobu se postarají pracovníci společnosti Technologie hl. m. Prahy, kteří zde umístí světelné 3D instalace. Návštěvníci parku si je budou moci prohlédnout od 1. prosince až do Tří králů. 

Bruslení v Praze 2
Bruslařská sezóna na Dvojce odstartuje 1. prosince. Vedle již tradičních lokalit jako je  Jammertal pod Nuselským mostem nebo Grébovka se veřejnosti vůbec poprvé představí kluziště v Sadech Svatopluka Čecha. Dopoledne budou lední plochy sloužit primárně školám, odpoledne a o víkendu pak veřejnosti. Bližší informace k provozu i možnosti rezervace ledních ploch naleznou občané na webu provozovatele www.jsmenalede.cz.

Adventní zastavení u Ludmily
Tradiční předvánoční akce, která je s Prahou 2 neodmyslitelně spjata, proběhne i letos, a to první adventní neděli 3. prosince od 13 hodin. Součástí programu jsou tvůrčí dílny, rozdávání vánočky a čaje kolemjdoucím nebo divadelní představení. Chybět nebude ani slavnostní rozsvícení vánočního stromečku, který děti během odpoledne nazdobí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. 

Mikulášská nadílka
Praha 2 letos nezapomene ani na mikulášskou nadílku, kterou připravuje v součinnosti s Domem dětí a mládeže Prahy 2. Děti si pro ni budou moci přijít v úterý 5. prosince do Vinohradského pavilonu. Dopoledne bude vyhrazeno školám, odpoledne pak veřejnosti. A na co se děti mohou těšit? Čeká je již tradiční setkání s Mikulášem a jeho družinou, plnění „čertovských“ úkolů a spousta zábavy. Na své si přijdou i děti z Nuslí a Podskalí, na které čeká mikulášská nadílka již tradičně v parku Folimanka.

Cyklus adventních koncertů v kostelích Prahy 2
Letošní série adventních koncertů, které se konají 7. 14. a 2. prosince, pozvou tentokrát posluchače do chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské, kostela sv. Jana Nepomuckého na Skalce a do kostela sv. Ignáce z Loyoly. Koncerty jsou již tradičně zdarma.

Zpívání koled u sv. Ludmily
Během posledního adventu, v neděli 17. prosince, si mohou lidé přijít k bazilice sv. Ludmily na náměstí Míru zazpívat české koledy společně se svými volenými zástupci. Tradiční akce Zpívání se zastupiteli je zdarma a začíná v 15:00. Noty a texty budou k dostání na místě.

Autor: Cen

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru