dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Karlovarská lázeňská sezona bude pod taktovkou Karla IV.
Jedna z promenád Karlových Varů. Foto: Dudva / Wikimedia Commons

Karlovarská lázeňská sezona bude pod taktovkou Karla IV.

Lázeňská metropole se připravuje na květnové zahájení sezony. Tradiční třídenní akce proběhne 6. až 8. května a jejím hlavním motivem bude 700. výročí narození českého krále a zakladatele města Karla IV.  Karlovy vary letos nabídnou bohatý program v průběhu celého roku. 

Návštěvníci města se během celé 658. sezony mohou těšit na hrané prohlídky města, řemeslný jarmark, gurmánský food festival, řadu výstav nebo na videomapping.

„Letošní sezona bude ve znamení oslav Karla IV. Ty jsou založeny na třech hlavních pilířích. Prvním je květnové Zahájení lázeňské sezony. Poté následuje tradiční červnový karneval a v září plánujeme videomapping tematicky laděný k 700. výročí Karla IV. Zcela samostatnou událostí pak bude tradiční filmový festival,“ odhaluje plán největších akcí Jitka Ettler Štěpánková ředitelka turistického infocentra Karlových Varů.

Rekonstrukce věže a orientace na tuzemské turisty

Cílem pro letošní rok je udržet rostoucí trend v návštěvnosti Karlových Varů českými turisty, vloni jich přijelo přes 70 000. „I díky roku Karla IV. bychom chtěli v roce 2016 dosáhnout dalšího nárůstu minimálně o 15 procent,“ přibližuje cíle města Jitka Ettler Štěpánková z turistického infocentra Karlových Varů.

Město k 700. výročí narození Karla IV. připravuje místním i turistům ještě jeden dar a tím je rekonstrukce Zámecké věže. „ V závěru minulého roku jsme nechali zpracovat architektonickou studii a letos bychom chtěli mít hotovou první část restaurátorských prací. Myslím, že věž si důstojnou rekonstrukci zaslouží, vždyť jde o jediný pozůstatek hradu založeného Karlem IV.,“ vyzdvihl význam památky primátor města Petr Kulhánek (KOA). 

Karlovy Vary a Karel IV.

Český král a německo-římský císař Karel IV. založil Karlovy Vary v roce 1350. Nechal zde postavit první lázeňské domy. Dne 14. 8. 1370 udělil panovník v Norimberku Karlovým Varům privilegium loketského městského práva, čímž obec u Vřídla de facto povýšil na město.

(Český král a německo-římský císař Karel IV. založil Karlovy Vary v roce 1350. Náš Otec vlasti zde nechal postavit první lázeňské domy a dne 14. 8. 1370 Karlovým Varům udělil v Norimberku privilegium loketského městského práva, čímž tuto obec u Vřídla de facto povýšil na město. Radnice města proto chce během 700. výročí vzdát hold zakladateli města a Otci vlasti.

Podrobnosti o chystaných akcích jsou na 700.karlovyvary.cz.


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru