dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Karel Trinkewitz. Výstava v Museu Kampa

Cílem výstavy Karla Trinkewitze v Museu Kampa je obeznámit českou společnost s výtvarným dílem této výjimečné osobnosti básníka, žurnalisty a výtvarného umělce, jehož jméno u nás prozatím zůstává neznámé. 

Výstava se bude soustředit na Trinkewitzovy koláže, objekty i práce nesoucí se v duchu lettrismu. Koncipována bude nikoli chronologicky, ale v tematických celcích, které se budou snažit objasnit různorodost jeho přístupů k tvorbě.

Zakladatelka Musea Kampa Meda Mládková po celý svůj život sbírala umění vznikající za železnou oponou a podobně jako Trinkewitz byla oficiálním odpůrcem komunistického režimu. I proto se bude výstava soustředit nejen na tvorbu, ale i na samotnou osobnost autora. Ten byl v rámci akce Asanace po podpisu Charty 77 cílenou šikanou složkami Státní bezpečnosti donucen k odchodu do exilu.

V rámci výstavy, která začne 27. února a potrvá do 22. května, bude vytištěn katalog, který bude věnován životnímu příběhu a výtvarnému dílu Karla Trinkewitze.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru