dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Úspěšný Karel. Odhalil varnu pervitinu
Zajištěné medikamenty k výrobě pervitinu. Foto: Policie ČR

Úspěšný Karel. Odhalil varnu pervitinu

Detektivové čtvrtého policejního obvodu v uplynulých dnech zadrželi na základě dlouhodobě rozpracovaného poznatku skupinu, která vyráběla a distribuovala v metropoli pervitin.

Na akci bylo nasazeno celkem 45 mužů a žen zákona převážně ze služby kriminální policie Prahy IV a krajského ředitelství hlavního města Prahy, kteří mimo jiné provedli tři domovní prohlídky.

Při nich zajistili jednu kompletní „varnu“, 5 kusů prekurzorů, značné množství chemikálií a medikamentů sloužící k výrobě pervitinu, 32 gramů již hotové drogy, 10 gramů marihuany a sto tisíc korun.

Konkrétně zadrženým policisté kladou za vinu, že od listopadu 2011 až do minulého týdne vyráběli drogu, kterou následně uváděli do oběhu. Celá čtveřice (50,47,47 a 35), která byla složena ze tří žen a jednoho muže, si vyslechla obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba, přechovávání a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Za to jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest za mřížemi. U všech osob byl zároveň podán podnět k jejich vzetí do vazby,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru