dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Karafy pomohou zajistit pitnou vodu a dávají práci
Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia společně s Vendulou Valentovou, ředitelkou Nadačního fondu Veolia při předání šeku Janu Faltusovi, koordinátorovi programu Voda a hygiena. Foto: archiv

Karafy pomohou zajistit pitnou vodu a dávají práci

Šestý ročník projektu Voda pro Afriku přinesl dalších 600 tisíc korun z benefičního prodeje designových křišťálových karaf na vodu. Stoprocentní výtěžek z prodeje šesté limitované edice karaf byl opět věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni.

Získané finanční prostředky budou použity na opravu dalších vodních vrtů, které slouží jako zdroj pitné vody pro obyvatele jižní části africké Etiopie.

img-6856-nahled Šek za šestý ročník projektu předala ve středu 10. února humanitární organizaci Člověk v tísni zastoupené Janem Faltusem, koordinátorem programu Voda a hygiena, Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu.
  

Společná pomoc pro tisíce chudých vesničanů
„Věříme, že má smysl pomáhat lidem v nouzi zejména v místě, kde žijí. Voda je základem života, ale bohužel i příčinou řady nepokojů. Společně můžeme pomoci tento problém řešit na chudém etiopském venkově, kam výtěžek směřuje,“ říká Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Česká republika, a.s. pro Čechy.

img-6882-nahled „Celý výtěžek z prodeje karaf této edice bude použit na zásobování pitnou vodou jihoetiopské obce Teso a pomůže jejím 4200 obyvatelům," řekl Jan Faltus.

 

Veškeré finanční prostředky získané z prodeje karaf věnoval Nadační fond Veolia na sbírku Skutečná pomoc neziskové organizace Člověk v tísni, o.p.s., která za tyto prostředky realizuje opravy vodních vrtů vafrické Etiopii, kde až 74 % venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě.

Kde karafy pomohly
„Za uplynulých 6 let poskytla skupina Veolia a Nadační fond Veolia na podporu vodních zdrojů v Etiopii již 3 160 000 korun. Výtěžek z 5. ročníku projektu ve výši 760 tisíc korun byl využit na vybudování zdrojů vody pro vesnice Mito Dubela a Buko Timbane v okrese Alaba na jihu Etiopie.

Humanitární organizace Člověk v tísni, která v Etiopii dlouhodobě poskytuje rozvojovou pomoc, je pro nás garantem profesionality při poskytování konkrétní pomoci i hospodárného využití finančních prostředků,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Výtěžek z prodeje karaf přispívá od roku 2010 každoročně k dostupnosti čisté nezávadné vody pro Etiopany na jihu země. Projekt Voda pro Afriku se pomáhá lidem, kteří zatím pro vodu musí putovat pěšky i několik kilometrů. Díky těmto penězům jsou budovány zdroje pitné vody v etiopských vesnicích, kde je pitná voda vzácností.

Karafy pomáhají i u nás
Křišťálové karafy pro nás vyrábějí v tradičním sklářském regionu v Novém Boru. Celý proces výroby je čistě ruční záležitost. Každá karafa je unikát. Stojí za ní velký kus lidské práce a energie. sklarna-karafa-1-nahled

Prodej karaf proběhl online přes nadační e-shop a v místech přímého prodeje v Praze.

img-6921-nahled

 

 

 

Balení a expedici  pro  e-shop zajistila již popáté Pohoda, o.p.s.poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Od počátku spolupráce Pohoda se svými klienty zabalila a odeslala 1000 balíků a více neř 3000 karaf.

img-6864-nahled


Další články
Nahoru