Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Jako první policisté díky velmi dobré práci zadrželi ženu a muže, kteří odcizili ve stanici metra Muzeum šestasedmdesátileté seniorce z batohu peněženku. Den poté dvojice okradla při jízdě na eskalátorech ve stanici metra Můstek třiaosmdesátiletého muže. Spolupachatelé v obou případech postupovali obdobně. Devětatřicetiletý muž se zezadu přiblížil k poškozeným a rozepnul jim batoh, který měli přes rameno. Z něj následně odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. V průběhu krádeže ho svým tělem kryla o dva roky mladší spolupachatelka.  

Kriminalisté dvojici, která se zaměřovala na bezbranné seniory, v průběhu několika dnů zadrželi a obvinili. A to z trestných činů krádež a padělání a pozměnění platebního prostředku ve formě spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let. Vzhledem k tomu, že oba zadržení byli již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzeni, kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby.

Zmiňovaná dvojice nebyla jediná, kým se kriminalisté mohou pochlubit. V jejich síti uvízla i dvojice cizinců, kteří využili nepozornosti devětadvacetileté ženy a z batohu neseného na zádech ji odcizili obálku s finanční hotovostí 600 Eur. Žena si peníze krátce před krádeží vyměnila v nedaleké směnárně. Nelze tedy vyloučit, že si ji právě na tomto místě dvojice vytipovala. Policisté díky velmi dobré práci muže vypátrali a následně zadrželi. Jelikož i oni při krádeži vzájemně spolupracovali, hrozí jím taktéž až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: Alo
Další články
Nahoru