Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Jako první policisté díky velmi dobré práci zadrželi ženu a muže, kteří odcizili ve stanici metra Muzeum šestasedmdesátileté seniorce z batohu peněženku. Den poté dvojice okradla při jízdě na eskalátorech ve stanici metra Můstek třiaosmdesátiletého muže. Spolupachatelé v obou případech postupovali obdobně. Devětatřicetiletý muž se zezadu přiblížil k poškozeným a rozepnul jim batoh, který měli přes rameno. Z něj následně odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. V průběhu krádeže ho svým tělem kryla o dva roky mladší spolupachatelka.  

Kriminalisté dvojici, která se zaměřovala na bezbranné seniory, v průběhu několika dnů zadrželi a obvinili. A to z trestných činů krádež a padělání a pozměnění platebního prostředku ve formě spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let. Vzhledem k tomu, že oba zadržení byli již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzeni, kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby.

Zmiňovaná dvojice nebyla jediná, kým se kriminalisté mohou pochlubit. V jejich síti uvízla i dvojice cizinců, kteří využili nepozornosti devětadvacetileté ženy a z batohu neseného na zádech ji odcizili obálku s finanční hotovostí 600 Eur. Žena si peníze krátce před krádeží vyměnila v nedaleké směnárně. Nelze tedy vyloučit, že si ji právě na tomto místě dvojice vytipovala. Policisté díky velmi dobré práci muže vypátrali a následně zadrželi. Jelikož i oni při krádeži vzájemně spolupracovali, hrozí jím taktéž až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: Alo

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

Další články
Nahoru