Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru
Zadrženého kapsáře vedou policisté k výslechu. Foto: Policie ČR

Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru

Kriminalisté druhého policejního obvodu v průběhu několika uplynulých měsíců zadokumentovali šestnáct kapesních krádeží dvojice mužů, kteří se do Prahy vydávali okrádat především seniory. Pachatele zadrželi přímo v metru, kde se za pomoci upravené bundy pokusili obrat nic netušící cestující. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Mluvčí přiblížil, jak činnost zadržené dvojice vypadala. „Poté, co se muži po příjezdu ubytovali na některé z pražských ubytoven, vyrazili do centra. Vybírali si především starší spoluobčany, kteří cestovali v prostředcích hromadné dopravy,“ sdělil Rybanský.

Cílem byla především zavazadla cestujících. Tašky, ledvinky, kabelky i batohy. Když uviděli oběť, nenápadně se na ni pověsili a sledovali ji. V tlačenici nebo příhodné chvíli se na ni natlačili a jeden z dvojice začal nenápadně prohledávat obsah zavazadel, zatímco druhý sledoval okolí a kryl parťákovi záda.

Kriminalisté odhalili, že se to takto dělo především při nástupu, či výstupu z dopravního prostředku, v tu chvíli byli kapsáři nejaktivnější.

Kriminalistům se v průběhu prověřování těchto krádeží podařilo oba muže ztotožnit, ale na písemné předvolání nereagovali. Dokonce získali i telefonní kontakt na jednoho z podezřelých, ani telefonát však nikam nevedl, a policista byl poslán do patřičných mezích.

„Kriminalistům tak nezbývalo nic jiného, než se za dvojicí vydat opakovaně do terénu. V neděli 30. října spadla klec. Oba podezřelé kriminalisté poznali ve vlakové soupravě směřující na Florenc a zadokumentovali i pokus o okradení seniorky, když vystupovala z metra. V tomto případě k okradení použili pro tento účel upravenou bundu,“ sdělil Rabynský. Následně proběhlo zadržení překvapených mužů.

„Oba podezřelí se budou zodpovídat z podezření ze spáchání trestných činů krádež,“ popsal policejní mluvčí.

Zadržená dvojice má podle něj bohatou trestní minulost jak v Čechách, tak i v zahraničí. A zatímco jeden byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen letos k veřejně prospěšným pracím, tomu druhému za obdobnou trestnou činnost skončila podmínka v roce 2018.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru