Dnes Pátek - skorojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru
Zadrženého kapsáře vedou policisté k výslechu. Foto: Policie ČR

Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru

Kriminalisté druhého policejního obvodu v průběhu několika uplynulých měsíců zadokumentovali šestnáct kapesních krádeží dvojice mužů, kteří se do Prahy vydávali okrádat především seniory. Pachatele zadrželi přímo v metru, kde se za pomoci upravené bundy pokusili obrat nic netušící cestující. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Mluvčí přiblížil, jak činnost zadržené dvojice vypadala. „Poté, co se muži po příjezdu ubytovali na některé z pražských ubytoven, vyrazili do centra. Vybírali si především starší spoluobčany, kteří cestovali v prostředcích hromadné dopravy,“ sdělil Rybanský.

Cílem byla především zavazadla cestujících. Tašky, ledvinky, kabelky i batohy. Když uviděli oběť, nenápadně se na ni pověsili a sledovali ji. V tlačenici nebo příhodné chvíli se na ni natlačili a jeden z dvojice začal nenápadně prohledávat obsah zavazadel, zatímco druhý sledoval okolí a kryl parťákovi záda.

Kriminalisté odhalili, že se to takto dělo především při nástupu, či výstupu z dopravního prostředku, v tu chvíli byli kapsáři nejaktivnější.

Kriminalistům se v průběhu prověřování těchto krádeží podařilo oba muže ztotožnit, ale na písemné předvolání nereagovali. Dokonce získali i telefonní kontakt na jednoho z podezřelých, ani telefonát však nikam nevedl, a policista byl poslán do patřičných mezích.

„Kriminalistům tak nezbývalo nic jiného, než se za dvojicí vydat opakovaně do terénu. V neděli 30. října spadla klec. Oba podezřelé kriminalisté poznali ve vlakové soupravě směřující na Florenc a zadokumentovali i pokus o okradení seniorky, když vystupovala z metra. V tomto případě k okradení použili pro tento účel upravenou bundu,“ sdělil Rabynský. Následně proběhlo zadržení překvapených mužů.

„Oba podezřelí se budou zodpovídat z podezření ze spáchání trestných činů krádež,“ popsal policejní mluvčí.

Zadržená dvojice má podle něj bohatou trestní minulost jak v Čechách, tak i v zahraničí. A zatímco jeden byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen letos k veřejně prospěšným pracím, tomu druhému za obdobnou trestnou činnost skončila podmínka v roce 2018.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru