Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru
Zadrženého kapsáře vedou policisté k výslechu. Foto: Policie ČR

Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru

Kriminalisté druhého policejního obvodu v průběhu několika uplynulých měsíců zadokumentovali šestnáct kapesních krádeží dvojice mužů, kteří se do Prahy vydávali okrádat především seniory. Pachatele zadrželi přímo v metru, kde se za pomoci upravené bundy pokusili obrat nic netušící cestující. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Mluvčí přiblížil, jak činnost zadržené dvojice vypadala. „Poté, co se muži po příjezdu ubytovali na některé z pražských ubytoven, vyrazili do centra. Vybírali si především starší spoluobčany, kteří cestovali v prostředcích hromadné dopravy,“ sdělil Rybanský.

Cílem byla především zavazadla cestujících. Tašky, ledvinky, kabelky i batohy. Když uviděli oběť, nenápadně se na ni pověsili a sledovali ji. V tlačenici nebo příhodné chvíli se na ni natlačili a jeden z dvojice začal nenápadně prohledávat obsah zavazadel, zatímco druhý sledoval okolí a kryl parťákovi záda.

Kriminalisté odhalili, že se to takto dělo především při nástupu, či výstupu z dopravního prostředku, v tu chvíli byli kapsáři nejaktivnější.

Kriminalistům se v průběhu prověřování těchto krádeží podařilo oba muže ztotožnit, ale na písemné předvolání nereagovali. Dokonce získali i telefonní kontakt na jednoho z podezřelých, ani telefonát však nikam nevedl, a policista byl poslán do patřičných mezích.

„Kriminalistům tak nezbývalo nic jiného, než se za dvojicí vydat opakovaně do terénu. V neděli 30. října spadla klec. Oba podezřelé kriminalisté poznali ve vlakové soupravě směřující na Florenc a zadokumentovali i pokus o okradení seniorky, když vystupovala z metra. V tomto případě k okradení použili pro tento účel upravenou bundu,“ sdělil Rabynský. Následně proběhlo zadržení překvapených mužů.

„Oba podezřelí se budou zodpovídat z podezření ze spáchání trestných činů krádež,“ popsal policejní mluvčí.

Zadržená dvojice má podle něj bohatou trestní minulost jak v Čechách, tak i v zahraničí. A zatímco jeden byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen letos k veřejně prospěšným pracím, tomu druhému za obdobnou trestnou činnost skončila podmínka v roce 2018.


Autor: Karel Netolický

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru