Dnes Úterý - prehanky-dest 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru
Zadrženého kapsáře vedou policisté k výslechu. Foto: Policie ČR

Kapsáři okrádali seniory v MHD, sehranou dvojici policisté zadrželi při činu v metru

Kriminalisté druhého policejního obvodu v průběhu několika uplynulých měsíců zadokumentovali šestnáct kapesních krádeží dvojice mužů, kteří se do Prahy vydávali okrádat především seniory. Pachatele zadrželi přímo v metru, kde se za pomoci upravené bundy pokusili obrat nic netušící cestující. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Mluvčí přiblížil, jak činnost zadržené dvojice vypadala. „Poté, co se muži po příjezdu ubytovali na některé z pražských ubytoven, vyrazili do centra. Vybírali si především starší spoluobčany, kteří cestovali v prostředcích hromadné dopravy,“ sdělil Rybanský.

Cílem byla především zavazadla cestujících. Tašky, ledvinky, kabelky i batohy. Když uviděli oběť, nenápadně se na ni pověsili a sledovali ji. V tlačenici nebo příhodné chvíli se na ni natlačili a jeden z dvojice začal nenápadně prohledávat obsah zavazadel, zatímco druhý sledoval okolí a kryl parťákovi záda.

Kriminalisté odhalili, že se to takto dělo především při nástupu, či výstupu z dopravního prostředku, v tu chvíli byli kapsáři nejaktivnější.

Kriminalistům se v průběhu prověřování těchto krádeží podařilo oba muže ztotožnit, ale na písemné předvolání nereagovali. Dokonce získali i telefonní kontakt na jednoho z podezřelých, ani telefonát však nikam nevedl, a policista byl poslán do patřičných mezích.

„Kriminalistům tak nezbývalo nic jiného, než se za dvojicí vydat opakovaně do terénu. V neděli 30. října spadla klec. Oba podezřelé kriminalisté poznali ve vlakové soupravě směřující na Florenc a zadokumentovali i pokus o okradení seniorky, když vystupovala z metra. V tomto případě k okradení použili pro tento účel upravenou bundu,“ sdělil Rabynský. Následně proběhlo zadržení překvapených mužů.

„Oba podezřelí se budou zodpovídat z podezření ze spáchání trestných činů krádež,“ popsal policejní mluvčí.

Zadržená dvojice má podle něj bohatou trestní minulost jak v Čechách, tak i v zahraničí. A zatímco jeden byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen letos k veřejně prospěšným pracím, tomu druhému za obdobnou trestnou činnost skončila podmínka v roce 2018.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

Další články
Nahoru