Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kaprain kupuje bývalý výrobní závod Howden ČKD v Praze 9
Bývalý výrobní závod Howden ČKD v Praze 9. Foto: Tomáš Malý

Kaprain kupuje bývalý výrobní závod Howden ČKD v Praze 9

Česká investiční skupina Kaprain získala zhruba 53 000 metrů čtverečních brownfieldu od společnosti Howden ČKD Compressors, která je součástí světové strojírenské společnosti Howden, nedávno koupené společností Chart Industries (NYSE: GTLS). Informoval o tom mediální zástupce skupiny Kaprain Kamil Pittner.

Společnost Howden ČKD Compressors exkluzivně pověřila Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a investic, prodejem objektu.

Kaprain byl založen v roce 2013 panem Karlem Pražákem. Skupina se v Praze například podílí na probíhající stavbě domu Victoria Palace na Vítězném náměstí.

Společnost Howden byla založena jako námořní strojírenská společnost ve Skotsku v roce 1854 a rozvinula se v celosvětového lídra ve výrobě řešení pro manipulaci se vzduchem a plyny.

Howden koupil podnik ČKD Kompresory spolu s výrobním závodem v Praze 9 v roce 2013 a pokračoval ve výrobě kompresorů na míru až do roku 2019, kdy se přestěhoval do svého současného závodu v Nehvizdech.

Bývalý výrobní závod se nachází přibližně 300 metrů od stanice metra Českomoravská a sousedí s kancelářským komplexem Harfa Business Center, jehož developerem je společnost Kaprain.

„O budoucím využití lokality bude rozhodnuto ve spolupráci s Městskou částí Praha 9 a předpokládá se, že bude zahrnovat kombinaci občanské a veřejné vybavenosti spolu s komerční a rezidenční zástavbou,“ sdělil Pittner.

Na transakci se podle něj podílely zkušené týmy poradců – PRK Partners a Colliers International na straně prodávajícího a BBH na straně kupujícího.

„Vzhledem k tomu, že společnost Kaprain je v dané lokalitě etablovaná, představuje pro tento projekt ideálního investora. Těšíme se na budoucí podobu tohoto areálu a na to, jak změní urbanistické prostředí v této části města,“ sdělil Tomáš Szilágyi, Associate Director v Colliers.


Autor: puc

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru