
Kaplička u Hamerského rybníka se dočkala opravy
27. listopadu 2022 08:16
Klasicistní výklenková kaplička byla z gruntu poprvé opravená už v roce 2009, v souvislosti s revitalizací Hamerského rybníka. I nadále však trpěla vlhkostí a vandalismem, další oprava proto proběhla o osm let později, na přelomu května a června 2017.
„Známým rizikům také odpovídala aktuální podoba rekonstrukce. Použili jsme moderní postupy a materiály vhodné pro dlouhodobou odolnost proti vnějším vlivům. Ať už se jedná o hydroizolační nátěr střechy, hloubkové penetrační nátěry či nátěr anti-grafitový,“ popsala místostarostka Prahy 10 pro investice, finance a rozpočet Olga Koumarová (ODS).
„Bohužel, kontinuálně se potýkáme s tím, že někteří lidé kapličku ničí. Vandalismu neodolaly ani plastiky uvnitř kaple, doložené naposledy v první polovině 20. století,“ řekl Tomáš Pek (TOP 09), první místostarosta odpovědný za kulturní památky.
Oprava kapličky podle něj trvala krátce přes měsíc a stála necelých 200 tisíc korun.