dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Kapesníky připravit, tento příběh šestiletého promrzlého spáče v parku vás dostane

Dnes patnáct minut po půlnoci prováděli strážníci městské policie z Prahy 9 hlídkovou činnost v parku Podvinní, kde si všimli u lampy dvou ležících osob. Muže a malého chlapce. 

Hlídka spáče vyzvala k předložení dokladů a podání vysvětlení. Čtyřiačtyřicetiletý muž sdělil, že zde dnes chtěl spolu se synem přenocovat, protože nemá žádné peníze, tudíž nemohou jít ani na ubytovnu.

Šestiletý chlapec poté sdělil, že v parku takto spí již třetí noc. Strážníci oba naložili do služebního auta a odvezli je na služebnu městské policie Veltruská. Zde promrzlému chlapci a muži uvařili čaj, dali malé občerstvení a přivolali pracovnici ze sociálně právní ochrany dětí místního úřadu.

Než přijela, muž jim vyprávěl svůj příběh. Spolu s manželkou a synem museli opustit ubytovnu, protože neměli na její zaplacení. Syna přes den, kdy on pracuje, hlídá žena a večer se o něj stará on, protože manželka chodí na noc vykládat zboží.

Muž opustil služebnu ve dvě hodiny ráno a šestiletého chlapce si posléze převzala do své péče sociální pracovnice.  Strážníci o celém případu informovali také kolegy z Policie ČR.


Další články
Nahoru