Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kapacita nástupiště tramvajové zastávky Biskupcova se zdvojnásobí
Nástupní ostrůvky stanice Biskupcova jsou kapacitně nedostačující. Foto: Dušan Gejdoš

Kapacita nástupiště tramvajové zastávky Biskupcova se zdvojnásobí

Od sobotního rána 19. srpna začne pražský dopravní podnik (DPP) s rozšiřováním nástupiště tramvajové zastávky Biskupcova ve směru na Ohradu. Stavební práce potrvají deset dnů do pondělí 28. srpna do večera. Proto bude po celou dobu stavby pro veškerou automobilovou dopravu v krátkém úseku mezi Jeseniovou a Biskupcovou uzavřena ulice Jana Želivského. Objízdná trasa bude vedena po lokálních komunikacích. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

Provoz MHD zůstane během stavby zachován beze změny. Díky rozšíření doposud velmi úzkého a zcela nevyhovujícího nástupiště se podle Řehkové „podstatně zvýší jeho kapacita, ale také bezpečnost cestujících, zrychlí se jejich odbavení a komfort při vyčkávání na spoj.“ Počet jízdních pruhů pro automobily se v místě rozšíření zastávky sníží ze dvou na jeden.

„Vyhovíme dlouhodobým žádostem občanů Prahy 3 zvýšit bezpečnost chodců i dětí, kteří se denně v okolí zastávky Biskupcova pohybují. Naší prioritou je moderní, komfortní, rychlá, a především bezpečná MHD. K tomu patří i rozšiřování tramvajových ostrůvků tam, kde jejich kapacita přestává stačit a kde to dává smysl. Úprava zastávky Biskupcova přispěje ke zvýšení celkového komfortu a bezpečnosti této lokality v rámci rozvoje města krátkých vzdáleností. Nástupiště ve směru na Ohradu nyní rozšíříme ze stávající šířky 1,65 metru na zhruba 3,9 metru,“ řekl 1. náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP Zdeněk Hřib (Piráti).  

Podle něj jde o dočasné řešení na vyzkoušenou. Pokud se osvědčí, stejnou úpravu hodlá DPP provést také v opačném směru a definitivní řešení pak přinést během rekonstrukce tramvajové tratě v ulici Jana Želivského, kterou plánuje ve střednědobém horizontu.

„O rozšíření tramvajového nástupiště v zastávce Biskupcova jsme hodně stáli. Důvodem je hlavně zvýšení bezpečnosti. Zejména v ranních hodinách, kdy do místní školy proudí davy dětí, tu často dochází k míjení se s tramvají nebo autem skutečně natěsno. Zúžením této komunikace tedy ochráníme chodce, děti především, aniž by došlo k výraznému omezení automobilové dopravy. Lidé čekající na tramvaj se pak bezesporu budou cítit komfortněji na širší platformě, která je více oddělí od okolního provozu. Věřím, že jde o kompromis, který se ve městě obvykle obtížně hledá, avšak který je přijatelný pro všechny,“ uvedl starosta Prahy 3 Michal Vronský (TOP 09).

„Rozšířené nástupiště ve směru na Ohradu vydláždíme pražskou mozaikou, vyměníme zábradlí a osadíme nový přenosný přístřešek s bočnicemi. Navazujeme zde na akci Pražské plynárenské. Rozšíření zastávky jsme se snažili naplánovat ještě do konce letních prázdnin a uděláme maximum, abychom jej dokončili v dřívějším termínu,“ sdělil člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch Jan Šurovský.

Paralelně s úpravou tramvajového nástupiště v zastávce Biskupcova ve směru na Ohradu probíhají v ulici Jana Želivského práce Pražské vodohospodářské společnosti (PVS), kvůli kterým je pro veškerou automobilovou dopravu uzavřen směr od Ohrady, od křižovatky ulic Jana Želivského s Koněvovou po křižovatku s Olšanskou.

Po dobu prací na rozšiřování tramvajové zastávky Biskupcova bude pro veškerou automobilovou dopravu uzavřena ulice Jana Želivského také v opačném směru, to je na Ohradu, ale pouze v úseku mezi křižovatkami s Jeseniovou a Biskupcovou ulicí.

Objízdná trasa pro veškerou automobilovou dopravu ve směru od Želivského na Ohradu je během stavby DPP vedena z ulice Jana Želivského přes Olšanskou, Prokopovu a Rokycanovu ulici na Koněvovu.

Pouze pro místní obyvatele je možná také objízdná trasa z ulice Jana Želivského přes ulice Jeseniovu a Na Vápence na Koněvovu ulici.


Autor: Jan Puci

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru