Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kandidátku ANO v metropoli zřejmě do sněmovních voleb povede poslanec a zastupitel Nacher
Pražský zastupitel Patrik Nacher. Foto: archiv

Kandidátku ANO v metropoli zřejmě do sněmovních voleb povede poslanec a zastupitel Nacher

Pražským lídrem hnutí ANO do podzimních sněmovních voleb bude zřejmě nynější poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. Kandidátku včera schválil krajský sněm, ještě ji jako všechny kandidátky hnutí bude muset potvrdit celorepublikový výbor. ČTK to sdělil předseda pražského ANO Jan Říčař. V minulých sněmovních volbách v roce 2017 kandidátku hnutí v metropoli vedl Martin Stropnický.

„Potvrzuji, že dnešní sněm navrhl do pozice lídra Patrika Nachera, a já myslím, že to je skvělá volba,” uvedl Říčar. Dodal, že celorepublikový výbor bude konečnou podobu kandidátek schvalovat pravděpodobně v červnu.

Podle informací ČTK krajský sněm jako dvojku kandidátky navrhl lékařku a poslankyni Věru Adámkovou a jako trojku poslance a zastupitele Prahy 12 Roberta Králíčka.

Nacher v posledních sněmovních volbách kandidoval ze čtvrtého místa jako nestraník, členem hnutí není dosud. Donedávna kromě poslaneckého mandátu zastával také funkci předsedy klubu ANO v pražském zastupitelstvu, funkce se však loni vzdal.

Zastupitelský mandát si ponechal. Adámková v minulých volbách kandidovala rovněž jako bezpartijní ze třetího místa, Králíček jako člen hnutí z pátého.

Pražský lídr kandidátky hnutí z minulých voleb Stropnický působil jako ministr zahraničí v první vládě Andreje Babiše (ANO), která nezískala důvěru Sněmovny. Stropnický poté v polovině roku 2018 rezignoval na funkci ministra, následně složil i poslanecký mandát a byl jmenován velvyslancem v Izraeli.

Část ostatních stran již své pražské lídry do voleb zveřejnily. Piráty a STAN povede pirátská poslankyně Olga Richterová, koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) pak předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Jedničkou komunistů v metropoli bude podle serveru iDNES.cz Marta Semelová, SPD bude kandidátky teprve schvalovat.

Jasno zatím není u sociálních demokratů, kde měl původně kandidáty v metropoli vést Tomáš Petříček, po jeho konci ve funkci ministra zahraniční se však podle informací v médiích kandidátka zřejmě promění.


Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru