Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kandidátku ANO v metropoli zřejmě do sněmovních voleb povede poslanec a zastupitel Nacher
Pražský zastupitel Patrik Nacher. Foto: archiv

Kandidátku ANO v metropoli zřejmě do sněmovních voleb povede poslanec a zastupitel Nacher

Pražským lídrem hnutí ANO do podzimních sněmovních voleb bude zřejmě nynější poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. Kandidátku včera schválil krajský sněm, ještě ji jako všechny kandidátky hnutí bude muset potvrdit celorepublikový výbor. ČTK to sdělil předseda pražského ANO Jan Říčař. V minulých sněmovních volbách v roce 2017 kandidátku hnutí v metropoli vedl Martin Stropnický.

„Potvrzuji, že dnešní sněm navrhl do pozice lídra Patrika Nachera, a já myslím, že to je skvělá volba,” uvedl Říčar. Dodal, že celorepublikový výbor bude konečnou podobu kandidátek schvalovat pravděpodobně v červnu.

Podle informací ČTK krajský sněm jako dvojku kandidátky navrhl lékařku a poslankyni Věru Adámkovou a jako trojku poslance a zastupitele Prahy 12 Roberta Králíčka.

Nacher v posledních sněmovních volbách kandidoval ze čtvrtého místa jako nestraník, členem hnutí není dosud. Donedávna kromě poslaneckého mandátu zastával také funkci předsedy klubu ANO v pražském zastupitelstvu, funkce se však loni vzdal.

Zastupitelský mandát si ponechal. Adámková v minulých volbách kandidovala rovněž jako bezpartijní ze třetího místa, Králíček jako člen hnutí z pátého.

Pražský lídr kandidátky hnutí z minulých voleb Stropnický působil jako ministr zahraničí v první vládě Andreje Babiše (ANO), která nezískala důvěru Sněmovny. Stropnický poté v polovině roku 2018 rezignoval na funkci ministra, následně složil i poslanecký mandát a byl jmenován velvyslancem v Izraeli.

Část ostatních stran již své pražské lídry do voleb zveřejnily. Piráty a STAN povede pirátská poslankyně Olga Richterová, koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) pak předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Jedničkou komunistů v metropoli bude podle serveru iDNES.cz Marta Semelová, SPD bude kandidátky teprve schvalovat.

Jasno zatím není u sociálních demokratů, kde měl původně kandidáty v metropoli vést Tomáš Petříček, po jeho konci ve funkci ministra zahraniční se však podle informací v médiích kandidátka zřejmě promění.


Autor: ČTK

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru