Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kandidátka v Praze pro parlamentní volby je zatím zcela známa jen u Pirátů a STAN
Ilustrační foto: archiv VSČR

Kandidátka v Praze pro parlamentní volby je zatím zcela známa jen u Pirátů a STAN

Jména kandidátů do podzimních sněmovních voleb zatím v Praze kompletně zveřejnila jen volební koalice Pirátů a STAN. Tu do voleb v metropoli povede poslankyně Olga Richterová (Piráti). U další koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) bude kandidátka zveřejněna koncem dubna, povede ji předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Kandidátku ČSSD v Praze má vést Tomáš Petříček, s ohledem na vnitrostranický vývoj se to ještě může změnit. Vládní ANO zatím o kandidátech jasno nemá, stejně jako SPD.

Kandidátku Pirátů a STAN povede v Praze do voleb pirátská poslankyně a první místopředsedkyně strany Richterová, dvojkou bude předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Třetí místo připadne STAN a obsadí ho místostarosta Prahy 6 Jan Lacina.

Na čtvrtém a pátém budou pirátští poslanci Ondřej Profant a Jan Lipavský, na šestém pirátský zastupitel Prahy 5 Daniel Mazur. Sedmé místo za STAN obsadí Vladimír Balaš.

Kandidátka Spolu již sice také byla schválena, zástupci stran ji však odmítají zveřejnit celou. ODS již dříve avizovala, že jejím lídrem v Praze bude poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, která bude na společné kandidátce koalice na druhém místě za Pekarovou Adamovou.

 U KDU-ČSL zatím není znám ani stranický lídr. „Odtajnění kandidátů proběhne až 28. dubna. Do té doby bohužel nemohu sdělit jména ani pořadí," napsal ČTK pražský tajemník lidovců Vojtěch Šolc.

Vládní ANO mělo původně kandidátky začít sestavovat po celostátním sněmu hnutí. Ten se měl konat koncem ledna, byl však odložen o rok.

Podle mluvčího hnutí Martina Vodičky již oblastní nominační sněmy začaly a kandidátky by měly být jasné zřejmě do začátku prázdnin. Podobně je na tom SPD, která bude mít podle mluvčí Barbory Zeťové kandidátky schválené v červenci.

Situace se ještě může proměnit u sociálních demokratů. Ty měl do voleb v metropoli vést Petříček, který však neuspěl v kandidatuře na předsedu strany. Porazil ho dosavadní šéf sociálních demokratů a ministr vnitra Jan Hamáček, který následně prosadil odvolání Petříčka z postu ministra zahraničí.

S ohledem na tento vývoj je podle informací ČTK možné, že se jméno jedničky kandidátky v hlavním městě ještě změní.


Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

Zelení v zastupitelstvu Prahy 3 zastavili jednání o prodeji stadionu a lukrativních pozemků developerovi

29. dubna 2021 ve 23:43

Dnešní zastupitelstvo Prahy 3 neschválilo „smlouvu o investici” mezi Prahou 3 a FK Viktoria Žižkov. Selhal tak další pokus majitele fotbalového klubu o převedení obecních pozemků do jeho rukou. Zelení jako jediný politický klub v zastupitelstvu dlouhodobě odmítají jednat o prodeji stadionu a...

Budoucnost fotbalu na Žižkově? Koalice pro Prahu 3 předloží návrh nové smlouvy, počítá s nájmem na 30 let za korunu

29. dubna 2021 v 17:49

Koalice pro Prahu 3 (ODS+KDU-ČSL+Svobodní) přichází na dnešní jednání zastupitelstva s konkrétním návrhem řešení situace ohledně smlouvy MČ Praha 3 s Viktorií Žižkov. Smlouvu bychom rádi uzavřeli na dobu o 10 let delší, a to na 30 let za nájemné za symbolickou jednu korunu, to znamená úsporu na...

Další články
Nahoru