Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček
Kandidátku STAN vede 1. náměstek primátora Petr Hlaváček. Foto: archiv MHMP

Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček

Kandidátní listina pražského STAN do podzimních komunálních voleb dozná změn. Důvodem je kauza okolo bývalého náměstka primátora za STAN Petra Hlubučka. Vymění se čelo kandidátky, kterou projedná v úterý pražský sněm STAN. ČTK to sdělil náměstek primátora a lídr pražské kandidátky STAN Petr Hlaváček.

Policisté v minulém týdnu zasahovali mimo jiné v Hlubučkově kanceláři na magistrátu nebo v dopravním podniku (DPP). V kauze je více než deset obviněných, Hlubuček stejně jako podnikatel Michal Redl skončili ve vazbě.

„Škody, které vznikly kauzou kolem pana Hlubučka, budeme napravovat roky. Je ale potřeba udělat všechno pro to, aby se nám důvěra v politiky začala navracet. Čtyři roky tvrdě pracuji jako první náměstek s čistým štítem," uvedl Hlaváček.

Do voleb chce jít s týmem lidí, kterým důvěřuje. To podle něho neznamená, že ti ostatní jsou špatní nebo se nějak provinili, avšak do čela kandidátky chce Hlaváček lidi, které zná. „Budou na ní osobnosti z městských částí, které je úspěšně vedou," řekl. Na kandidátce budou podle něho i noví lidé.

Novou kandidátku představí v úterý na jednání sněmu STAN, a pokud ji delegáti schválí, Hlaváček ji následně ve středu představí.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na svém twitterovém účtu dříve uvedl, že on ani pražská radní Hana Kordová Marvanová (za STAN) neměli důkazy o korupci.

„Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky," uvedl k Hlubučkovi. Politicky se jej prý snažil oslabit.

Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Jako místostarosta Prahy 9 a člen dozorčí rady DPP potom skončil Marek Doležal (TOP 09). Hlubuček rezignoval na post v dozorčí radě DPP i náměstka primátora a odvolán byl zastupiteli Lysolají z pozice starosty. Zastupitelem hlavního města Hlubuček zatím zůstává.


Autor: ČTK

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru