Dnes Čtvrtek - polojasno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček
Kandidátku STAN vede 1. náměstek primátora Petr Hlaváček. Foto: archiv MHMP

Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček

Kandidátní listina pražského STAN do podzimních komunálních voleb dozná změn. Důvodem je kauza okolo bývalého náměstka primátora za STAN Petra Hlubučka. Vymění se čelo kandidátky, kterou projedná v úterý pražský sněm STAN. ČTK to sdělil náměstek primátora a lídr pražské kandidátky STAN Petr Hlaváček.

Policisté v minulém týdnu zasahovali mimo jiné v Hlubučkově kanceláři na magistrátu nebo v dopravním podniku (DPP). V kauze je více než deset obviněných, Hlubuček stejně jako podnikatel Michal Redl skončili ve vazbě.

„Škody, které vznikly kauzou kolem pana Hlubučka, budeme napravovat roky. Je ale potřeba udělat všechno pro to, aby se nám důvěra v politiky začala navracet. Čtyři roky tvrdě pracuji jako první náměstek s čistým štítem," uvedl Hlaváček.

Do voleb chce jít s týmem lidí, kterým důvěřuje. To podle něho neznamená, že ti ostatní jsou špatní nebo se nějak provinili, avšak do čela kandidátky chce Hlaváček lidi, které zná. „Budou na ní osobnosti z městských částí, které je úspěšně vedou," řekl. Na kandidátce budou podle něho i noví lidé.

Novou kandidátku představí v úterý na jednání sněmu STAN, a pokud ji delegáti schválí, Hlaváček ji následně ve středu představí.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na svém twitterovém účtu dříve uvedl, že on ani pražská radní Hana Kordová Marvanová (za STAN) neměli důkazy o korupci.

„Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky," uvedl k Hlubučkovi. Politicky se jej prý snažil oslabit.

Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Jako místostarosta Prahy 9 a člen dozorčí rady DPP potom skončil Marek Doležal (TOP 09). Hlubuček rezignoval na post v dozorčí radě DPP i náměstka primátora a odvolán byl zastupiteli Lysolají z pozice starosty. Zastupitelem hlavního města Hlubuček zatím zůstává.


Autor: ČTK

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Další články
Nahoru