Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček
Kandidátku STAN vede 1. náměstek primátora Petr Hlaváček. Foto: archiv MHMP

Kandidátka pražského STAN do komunálních voleb se změní, dál ji povede Hlaváček

Kandidátní listina pražského STAN do podzimních komunálních voleb dozná změn. Důvodem je kauza okolo bývalého náměstka primátora za STAN Petra Hlubučka. Vymění se čelo kandidátky, kterou projedná v úterý pražský sněm STAN. ČTK to sdělil náměstek primátora a lídr pražské kandidátky STAN Petr Hlaváček.

Policisté v minulém týdnu zasahovali mimo jiné v Hlubučkově kanceláři na magistrátu nebo v dopravním podniku (DPP). V kauze je více než deset obviněných, Hlubuček stejně jako podnikatel Michal Redl skončili ve vazbě.

„Škody, které vznikly kauzou kolem pana Hlubučka, budeme napravovat roky. Je ale potřeba udělat všechno pro to, aby se nám důvěra v politiky začala navracet. Čtyři roky tvrdě pracuji jako první náměstek s čistým štítem," uvedl Hlaváček.

Do voleb chce jít s týmem lidí, kterým důvěřuje. To podle něho neznamená, že ti ostatní jsou špatní nebo se nějak provinili, avšak do čela kandidátky chce Hlaváček lidi, které zná. „Budou na ní osobnosti z městských částí, které je úspěšně vedou," řekl. Na kandidátce budou podle něho i noví lidé.

Novou kandidátku představí v úterý na jednání sněmu STAN, a pokud ji delegáti schválí, Hlaváček ji následně ve středu představí.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na svém twitterovém účtu dříve uvedl, že on ani pražská radní Hana Kordová Marvanová (za STAN) neměli důkazy o korupci.

„Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky," uvedl k Hlubučkovi. Politicky se jej prý snažil oslabit.

Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Jako místostarosta Prahy 9 a člen dozorčí rady DPP potom skončil Marek Doležal (TOP 09). Hlubuček rezignoval na post v dozorčí radě DPP i náměstka primátora a odvolán byl zastupiteli Lysolají z pozice starosty. Zastupitelem hlavního města Hlubuček zatím zůstává.


Autor: ČTK

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

Včera v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru