Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné patří významný hráč na poli logistiky Hegelmann Transporte, který sem plánuje přemístit své tuzemské sídlo, a také provozovatel samoobslužné restaurace Delirest. Vzhledem k tomu, že společnost Škoda Auto navíc využila opce pro rozšíření stávajících prostor, je nyní AFI City 1 stoprocentně obsazena. Dalšími nájemci jsou specialista na interiérový design a truhlářská řešení Nüssli (CZ) a francouzská farmaceutická společnost Pierre Fabre.

„Sestavit takový mix nájemců, který se nám v AFI City 1 podařil, byl náročný, ale vzrušující proces. Možnost navázat spolupráci s tak významnými partnery nám umožnila posílit prestiž a rozmanitost našich administrativních center v metropoli. Těšíme se na nadcházející měsíce, během kterých bude probíhat práce na fit-outech na míru, a pevně věříme, že nové kanceláře se pro naše nájemce stanou inspirativním a efektivním pracovním prostorem,“ komentuje Kateřina Holická, asset manažerka developerské společnosti AFI Europe.

Skupina Hegelmann je rodinný podnik z německého Bruchsalu se zaměřením na komplexní logistiku. Od svého založení v roce 1998 se postupně rozrostla v globální firmu působící po celé Evropě, Severní Americe, Asii a Africe. Konkrétně Hegelmann Transporte se specializuje přímo na středoevropský trh. Ve Vysočanech dohromady obsadí 1 867 m2 kancelářských ploch na dvou různých podlažích.

Největší tuzemský výrobce automobilu Škoda Auto si v AFI City 1 od roku 2022 postupně zasmluvnil devět podlaží. Ty jsou využívány IT specialisty, neziskovým vzdělávacím institutem 42 Prague či softwarovou společností Digiteq. Zaměstnanci Škoda Auto si v těchto prostorách mohou taktéž vyzkoušet nový trend coworkingu, což automobilce přináší lepší synergii a spolupráci mezi zaměstnanci.

Administrativní budova AFI City 1 je součástí nově vznikající multifunkční čtvrti na vysočanském brownfieldu poblíž stanice metra Kolbenova. Budova se zelenou certifikací BREEAM Excellent je vysoká 75 metrů a za výraznou fasádou s atypickou mřížkou skrývá 17 300 metrů čtverečních moderních kanceláří. Ty navíc doplňuje prostor pro maloobchod, podzemní parkoviště s kapacitou 300 míst a úschovna kol včetně zázemí pro cyklisty.

Revitalizace 15hektarového území pod taktovkou developerské společnosti AFI Europe zahrnuje kromě kanceláří také apartmánové domy s byty k pronájmu, 470 již dokončených a prodaných bytů do osobního vlastnictví, maloobchodní jednotky a rozsáhlý park o rozloze 7 500 m2 s množstvím zeleně, cyklostezkou a prostory pro trávení volného času.


Autor: TZ, red

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

Dnes v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Další články
Nahoru