dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Kanalizace má protipovodňovou ochranu. Včera se testovala
Foto: PVK

Kanalizace má protipovodňovou ochranu. Včera se testovala

Na Rohanském ostrově Pražské vodovody a kanalizace otestovaly přečerpávací stanici. Provozní zkoušky protipovodňových čerpadel probíhají 2× ročně, vždy na jaře a na podzim. Manipulace s uzávěry na stokové síti a nasazení mobilní povodňové čerpací techniky se řídí vypracovanými povodňovými plány.

Údržbu povodňových uzávěrů a čerpacích systémů zajišťují strojní čety PVK. Pro obsluhu povodňové čerpací techniky je zaškoleno a trénováno 140 pracovníků.

Kanalizaci je možné uzavřít tak, aby voda netekla do města právě prostřednictvím kanálů. Když se uzavřou povodňové uzávěry na výpustích kanalizace, je potom nutno část odpadních vod přečerpávat do Vltavy, zvláště pokud při průchodu povodně v Praze prší. Proto jsou na stokové síti objekty, ze kterých se odpadní voda přečerpává pevnými či mobilními čerpadly.  

PVK zároveň dokončují opravu stokové kanalizace, která je rovněž součástí protipovodňové ochrany Prahy. Stoka je nyní nově dlážděna čedičem, který je jedním z nejtvrdších kamenů a odolný proti vymílání. Stoka byla poničena při povodni na jaře 2013.


Další články
Nahoru