dnes
Středa - zatazeno
8°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pátek - oblacno
10°C
Kampus Dejvice: Technická ulice zůstane pro auta neprůjezdná, místo bude patřit studentům
V Technické ulici se ve čtvrtek konala oslava japonského svátku jara. Foto: Martin Jakubec

Kampus Dejvice: Technická ulice zůstane pro auta neprůjezdná, místo bude patřit studentům

Ulice Technická, vstupní brána do dejvického areálu vysokých škol, se od začátku května na dva měsíce uzavře automobilům. Nově vymezený prostor určený jen pro chodce bude sloužit hlavně studentům, místo zde najdou i kulturní akce a farmářské trhy.  

„Technickou ulici uzavíráme na zkoušku na dva měsíce, a to od 1. května do 30. června. Mimo jiné chceme vyhovět studentům, kteří po takovém opatření už nějakou dobu volají,“ uvedl tatutární místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj Jakub Stárek (ODS). „Během zkušební doby zjistíme, zda se klidová zóna osvědčila – a pokud ano, dojde i k dalším úpravám, například srovnání chodníku a vozovky na stejnou úroveň nebo dovybavení o městský mobiliář,“ dodal Stárek, podle kterého jde o další zklidnění tohoto prostoru, které zároveň místu dá určitý občanský ráz.

V pěší zóně bude platit zákaz parkování i vjezdu, zásobování bude povoleno pouze ve stanovených časech. K parkování bude možné využít podzemní garáže v Národní technické ulici, případně parkoviště na Vítězném náměstí.

V Technické ulici jsou fakulty Českého vysokého učení technického a Vysoká škola chemicko-technologická. V sousední ulici je pak ještě Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy.

„Vysoké školy chtějí v Technické vybudovat opravdový vysokoškolský kampus, tedy místo, kde budou studenti prezentovat své projekty, scházet se na vzdělávacích i kulturních akcích nebo mít možnost drobného občerstvení,“ řekl místostarosta Praha 6 pro kulturu Jan Lacina (STAN). „Zkušebně tam rozšíříme i víkendové akce, na kterých participuje Praha 6 – tedy červnový Festival ambasád, sobotní Farmářské trhy a další,“ uzavírá Lacina.


Víc městských bytů pro potřebné profese

Včera ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

18. listopadu 2019 v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru