dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Kampu ovládne galský kohout, bude se zde slavit pád Bastily
Na Kampě zahrají Dandys de Saint Mont, hudebníci z Gaskoňska. Foto: archiv

Kampu ovládne galský kohout, bude se zde slavit pád Bastily

Jeden ze svých nejvýznamnějších svátků – pád Bastily – budou Francouzi slavit od čtvrtka do příští neděle na Kampě. Postaví zde tradiční Francouzský trh, který bude věnován regionu jihozápadní Francie. Nabídne řadu delikates a autentickou atmosféru. Na Kampě se bude čtyři dny za doprovodu hudby slavit, hodovat a tančit. Od 11. do 14. července vždy od 10 do 20 hodin.

Na co se mohou návštěvníci francouzských trhů těšit? Na ochutnávku mnoha slavných vín, jako je například Bordeaux, Côtes du Rhône či Champagne. Nebudou chybět ani vína z Alsaska, Burgundska a oblasti Loiry.

Budou se zde prodávat mořské mušle, burgundské hlemýždě, bretaňské palačinky a poprvé v pětileté historii francouzských oslav i žabí stehýnka.

Premiéru bude mít také představení Gaskoňska, které se stalo čestným hostem letošního trhu. Z regionu, který proslavili nejen Tři mušketýři, ale třeba i husí játra, přijedou vinaři z oblastí Plaimont a Uby.

O hudební doprovod akce se postarají hudebníci Dandys de Saint Mont z jedné gaskoňské vesničky. Na oslavách nebudou chybět francouzské šansony s prvky swingu a jazzu. Především v podvečerních hodinách se tak Kampa promění v taneční parket.

Program:

Čtvrtek 11.7.
11:30 Oficiální zahájení s francouzským velvyslancem
12:00 VOILÀ
14:00 Doris & akordeon
17:00 Charlie & The Chocolates & Mathieu Gautron

Pátek 12.7.
11:00 Mathieu Gautron
14:00 Les Dessous de la Vie
17:00 FANFAR – Dandys de Saint Mont

Sobota 13.7.
11:00 Matouš Kobylka Q
14:00 BRAN
17:00 Charlie & The Chocolates

Neděle 14.7.
11:00 Mathieu Gautron
14:00 Futurswinq & Zdenka Trvalcová
17:00 Santiago Ferreira


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru