dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Kampaň Ukliďme svět: Letos nejvíce prokoukl Středočeský kraj
Oceněné byly kuriozity, nalezené při úklidech. Foto: nfveolia.cz

Kampaň Ukliďme svět: Letos nejvíce prokoukl Středočeský kraj

Do celosvětové kampaně Nadačního fondu Veolia Ukliďme svět se letos v České republice zapojilo přes 17 200 dobrovolníků.  Účastnili se celkem 222 akcí na úklid černých skládek. 

Nejvíce úklidových akcí, celkem 61, se uskutečnilo ve Středočeském kraji. Ten proto obdržel od Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), který kampaň v ČR koordinuje, titul „Kraj, který prokoukl“.  

Kampaň Ukliďme svět! se v Česku těší dlouhodobé přízni dobrovolníků. Pozornost dalších upoutávají koordinátoři také soutěžemi.

uklidme-svet-2-nahled V nové soutěži „Kraj, který prokoukl“ letos obdrželi čestné uznání podepsané hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou všichni pořadatelé úklidů z tohoto kraje. Pořadatelé tří nejzdařilejších navíc získali peněžitou odměnu od generálního partnera kampaně Nadačního fondu Veolia.

V dalších soutěžích se fotilo, oceněné byly jak kuriozity nalezené při úklidech, tak proměna okolo vody.

uklidme-svet-3-nahled Fotografické soutěže vzbudily zájem. „Je to dobrá motivace pro děti, předháněly se, kdo uloví nejlepší kuriozitu,“ říká jedna z oceněných, zkušená organizátorka úklidů a učitelka na Ekoškole ZŠ Jílové Nina Ludvíková.

Děkujeme všem, kterým není naše příroda lhostejná. Nejvíce nás těší, že se úklidů účastní tolik dětí. Jejich vztah k životnímu prostředí je pro naši budoucnost určující," doplňuje Vendula Valentová z Nadačního fondu Veolia.  


Další články
Nahoru