dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
7°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
9°C
Kampaň Sulická na triku! upozorňuje na nedostatek asistentů a dobrovolníků v sociálních službách
Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická poskytuje celoroční pobytovou sociální službu lidem s mentálním, případně kombinovaným postižením. Foto: domov-sulicka.cz

Kampaň Sulická na triku! upozorňuje na nedostatek asistentů a dobrovolníků v sociálních službách

Tradiční kulturní akcí pro veřejnost Vítání léta odstartoval v sobotu pražský Domov Sulická kampaň, která má upozornit na nedostatek asistentů a dobrovolníků v sociálních službách. Unikátní zařízení v Krči poskytuje služby pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením.

„O špatném financování sociálních služeb se teď mluví hodně, ale jen málokdo si dovede představit, co to skutečně znamená v praxi. Lidé, kteří se v oboru pohybují dlouhodobě si vždycky nějak poradí a klienti na ulici neskončí. Ale kvalita a úroveň služeb způsobená nedostatkem personálu tím samozřejmě citelně trpí,“ říká ředitelka Domova Sulická Lenka Kohoutová.

Letní kampaň „Sulická na triku!“ spojená s možností zakoupení speciálního trička má mimo jiné upozornit právě na velký nedostatek asistentů a dobrovolníků, kteří pomáhají se základní péčí a mohou se klientům věnovat i individuálně. Zejména při volnočasových aktivitách, doprovázení na nejrůznější akce, nebo třeba jen takzvaně na kus řeči.

„Současná situace je taková, že zaměstnanci v sociálních službách mají podprůměrné platy, a ještě by se podle současné podoby státního rozpočtu měli bát, že přijdou o práci úplně. Ke skutečně kvalitní péči přitom potřebujete především lidi. Schopné a do značné míry odolné,“ vysvětluje Lenka Kohoutová.

Právě Domov sociálních služeb Sulická staví péči o klienta na jeho nezadatelných právech a maximální možné podpoře jeho samostatnosti. Příkladem je i akce pro širokou veřejnost Vítání léta, kde klienti Domova přichází přirozeně do styku s návštěvníky akce.

Během Vítání léta v Sulické byla v sobotu i poprvé možnost zakoupit speciální triko na podporu náboru asistentů a dobrovolníků. Promítal se i pilotní klip kampaně, který je běžně ke shlédnutí na facebookových stránkách Domova Sulická.

Ti, kteří nebudou mít možnost stát se asistenty mohou podpořit kampaň i tím, že si zakoupí tričko a poté s ním pojedou na dovolenou, na výlet, navštíví třeba koncert, vyfotí se nebo natočí krátké video a na kampaň Domova Sulická tak upozorní sloganem „Vemte si Sulickou na triko!“


Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Včera v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru