dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražský život

Kampaň Ruce na prsa v Atriu Flora

Letošní ročník projektu Ruce na prsa, který připomíná ženám význam samovyšetření prsu, čekají už pouze dvě poslední zastávky. Jednou z nich je i pražské obchodní centrum Atrium Flora, kde od 24. června najdou ženy edukativní stánek se speciálním modelem prsou, na němž se mohou učit, jak se takové samovyšetření provádí. 

Ve 3. patře u Intersportu mohou ženy a dívky získat praktické zkušenosti i užitečné rady denně od 11. do 19. hodiny. Stánek zde bude k dispozici až do 6. července.

Obchodní centrum Atrium Flora je tak předposlední zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. „Při loňských návštěvách v obchodních centrech ve velkých městech využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření už více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.“


Další články
Nahoru