dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Kampaň Ruce na prsa se vrací do Prahy. Ženy se mohou naučit samovyšetření prsu
Kampaň Ruce na prsa. Foto: archiv

Kampaň Ruce na prsa se vrací do Prahy. Ženy se mohou naučit samovyšetření prsu

V rámci preventivní kampaně Dialogu Jessenius Ruce na prsa si až do 3. listopadu funguje v obchodním centru Arkády Pankrác stánek, na kterém si ženy prostřednictvím speciální makety prsou mohou vyzkoušet nejen jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří.

Stánek je umístěný v přízemí hlavní galerie mezi prodejnami Guess a Douglas denně od 11 do 19 hodin, a to až do 3. listopadu. Každá z dívek a žen, které stánek navštíví, obdrží navíc kromě užitečných a praktických rad také bonus v podobě slevových kupónů do vybraných obchodů.

Stánek se do hlavního města přesunul z ostravského Avionu, kde akce vzbudila mezi ženami obrovský ohlas.

Rakovina prsu je u nás v současné době nejčastějším zhoubným onemocněním žen. V ČR žije 72 000 žen s touto diagnózou a každý rok jich přibývá skoro o 7 000. “Úspěšnost léčby je přitom při včasné diagnóze daleko lepší a léčba méně zatěžující,“ uvádí přední česká onkoložka docentka Petra Tesařová.

„Stačí opravdu málo, aby se běžnou a pravidelnou součástí péče o naše tělo stalo každý měsíc samovyšetření prsů, které může zachránit život,“ dodává.

Cílem kampaně, s níž přišly samy pacientky, je upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás a snaha ukázat ženám, jak mají správně postupovat při samovyšetření. S edukativní roadshow zavítá Dialog Jessenius během roční kampaně do 18 obchodních center po celé ČR.

VĚDĚLI JSTE, ŽE

…až 30% případů rakoviny prsu odhalí partner?
…ročně se počet diagnostikovaných případů zvyšuje až o 7000?
…2 miliony žen mezi 20 – 45 lety ještě nespadá do pravidelného mamografického screeningu?
…rakovina prsu se objevuje i u mužů? Muži tvoří 1% všech karcinomů prsu.
…karcinom prsu v těhotenství zhoršuje prognózu celkového přežití o 3%, ale v době kojení až o 48%?
…pokud překonají hormonálně závislý karcinom prsu starší dámy, většinou se dožívají vysokého věku ve velmi dobrém stavu?

 

 


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru