dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Volby 2014

Kampaň přiostřuje: Babiš ho vyprovokoval k ostré reakci, pražský starosta hovořil o prázdné slámě i matrjoškách

„Při zahájení volební kampaně ANO v Praze Andrej Babiš sdělil Pražanům velkou a strašnou novinu, že prý po návratu z dovolené ve Španělsku viděl na Václavském náměstí bezdomovce, špínu a nabídku sexuálních služeb. V záplavě předvolebních proklamací to vypadalo, že ANO by si s tím umělo poradit raz dva. Právě na tom je vidět, jak matoucí a lživá je pustá volební hláška ANO o tom, že politika se dá dělat jako řízení firmy,“ reagoval na svém webu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) na start předvolební kampaně hnutí ANO.

„Kdyby Praha panu Babišovi patřila jako firma, možná by z ní uměl vyhnat toho, kdo se mu znelíbí. Praha se ale řídí jinými pravidly, o nichž pan Babiš a jeho kandidáti, jak vidno, nevědí zhola nic,“ napsal Lomecký.

„Vyhnat pochybné existence z rajónu si může dovolit majitel soukromé pláže na Riviéře, kde je pan Babiš zvyklý. Ale město představuje veřejný prostor, kde se každý může pohybovat, jak se mu zlíbí, pokud nepáchá trestnou činnost,“ pokračoval.

„Praha však není jen turistickou atrakcí a architektonickým skvostem. Jako každé velkoměsto je laboratoří sociálních a ekonomických problémů celé země. Levné recepty, jak se zbavit nepohodlných lidí na Václaváku, jsou jen mlácením prázdné slámy,“ sdělil Oldřich Lomecký.

„Pro ANO je Praha zjevně jen turistickou atrakcí viděnou z rychlíku. Nabízí nám ve volbách jen suvenýrové cetky. Sliby typu ,udělám čistku na magistrátu‘, nebo vyčistím Václavák‘, mají stejnou cenu, jako kdysi matrjošky nebo ušanky na Karlově Mostě,“ dodal starosta Prahy 1.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru