dnes
Čtvrtek - zatazeno
4°C
zítra
Pátek - prehanky-snih
7°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Kampaň před komunálkami se rozhořela na plné obrátky, radní začínají komunikovat on-line
Pvní náměstek primátora Jiří Vávra (uprostřed), náměstek primátora Václav Novotný, radní Eva Vorlíčková a Ludmila Štvánová (skrytá za Vávrou). Foto: archiv MHMP

Kampaň před komunálkami se rozhořela na plné obrátky, radní začínají komunikovat on-line

Současné vedení Prahy spustilo necelý půl rok před komunálními volbami aplikaci, jejímž prostřednictvím mohou lidé pokládat dotazy radním. Stačí se přihlásit na internetovou stránku http://dotazy.praha.eu. K položení dotazu není nutná registrace. Projekt město spustilo společně s občanskou iniciativou Pražské fórum.

„Věřím, že projekt svým dílem přispěje k překlenování povážlivě se prohlubující propasti mezi občany hlavního města a jejich politickou reprezentací," uvedl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Jestli není na uvědomění si „prohlubující se propasti“ pozdě a zda tuto „převolební strategii“ Pražané ocení, se ukáže na podzim. Mohlo by to totiž mít opačný efekt, kdy si mnozí lidé řeknou, že jde o zneužívání možností, které vedení města, složené čistě ze členů TOP 09, ze své pozice má.

Dotazy z internetové stránky nebudou mizet, ale zůstanou tu 24 hodin denně. Kromě radních je možné položit dotaz předsedovi kontrolního výboru. Lhůta, ve které musí být otázka zodpovězena, stanovena nebyla. „Pro občany je to i zpráva o zájmu jednotlivých radních ke komunikaci s veřejností,“ pochlubil se magistrát prostřednictvím tiskové zprávy.

„Aplikace je dostupná zdarma pro všechny zájemce. Komunikovat s občany on-line tak mohou všechny městské části i radnice po celé České republice a nebude je to stát ani korunu,” informovala Tereza Kněžourková, předsedkyně iniciativy Pražské fórum.


Změna ve vedení Prahy 5, Slabého ve funkci místostarosty vystřídal Brož

25. února 2020 ve 23:38

Na dnešním jednání Zastupitelstva městské části Praha 5 byla vzata na vědomí rezignace Martina Slabého na funkci místostarosty. Novým místostarostou byl zvolen zastupitel Lubomír Brož (oba ANO).

Praha 2: V budově radnice se koná 6. řádné zasedání zastupitelů

24. února 2020 ve 12:11

V tomto volebním období 6. řádně zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2 se koná dnes od 15:00 hodin v zasedacím sále 614 v 6. patře budovy radnice na námětí Míru.

Další články
Nahoru