dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Zpravodajství

Kampaň Pěstuj planetu byla představena v Karlíně

Kampaň Ekumenické akademie a dalších organizací Pěstuj planetu má poukázat na to, že i jednotlivec může pěti jednoduchými kroky snižovat nejen svůj dopad na klima a podporovat změny obchodních praktik, ale také jíst lépe a kvalitněji.

Neplýtvám. Jím sezónní potraviny. Jím méně masa. Podporuji drobné zemědělce. Vařím chytře. „Pokud toto dodržujeme, výrazně přispíváme k tomu, aby planeta nebyla ničena,“ uvedla koordinátorka kampaně Karolína Silná.

Kampaň byla představena v karlínské vegetariánské restauraci Mlsná kavka. Upozornila i na nerovnost mezi na jedné straně chudým jihem a na druhé bohatou severní Amerikou a Evropou. Zmíněno bylo i to, že standardy týkající se životního prostředí, potravin či zdraví lidí by v Evropě mohly snížit chystaná transatlantická smlouva TTIP.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru