dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Dětská PrahaPražský život

Kampa ožije tradičními hrnčířskými trhy

Tradiční hrnčířské trhy na Kampě vytvářejí prostor pro setkávání obyvatel s programem pro celou rodinu a pro všechny generace.

To, co bylo před jedenácti lety ze strany neziskové organizace SANANIM pouhým pokusem o oživení více než stoleté tradice keramických trhů na pražské Kampě, se stalo hojně navštěvovanou společensko-kulturní akcí s charitativním a osvětovým přesahem, která pomáhá vracet Prahu Pražanům. Akce se koná 3. a 4. září za podpory městské části Praha 1.

Program pro celou rodinu:

Na dvoudenní víkendové akci se představí 20 renomovaných řemeslníků, výrobky své keramické dílny nabídne i pořádající organizace SANANIM z.ú.

Odpolední divadelní představení

Staročeské pouťové atrakce, které si oblíbily zejména (ale nejen) děti

Výtvarná dílna pro děti vedená scénografkou a výtvarnicí Bárou Hubenou

Večerní koncerty: po loňském úspěchu vystoupí buskerská skupina Brownies a Hawai swing society, dále Makomu trio a Egan

Do programu trhů se zapojí i další neziskové organizace, konkrétně Nadace Jedličkova ústavu s obchůdkem Borůvka a projekt Metráž, v rámci nějž ženy bez domova tvoří šperky a oděvy s renomovanými designérkami ze studia Leeda

SANANIM v rámci hrnčířských trhů nezapomíná ani na svou hlavní činnost, kterou je protidrogová prevence. Zde proběhne nenásilnou formou osvěty a rozšiřování nabídky volnočasových aktivit zejména pro děti.

Více informací naleznete na www.sananim.cz.


Další články
Nahoru