dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Kampa: oprava historického plynárenského domku dokončena. Bude zde komunitní centrum
Park Kampa. V pozadí je historický domek ještě před opravou. Foto: Chmee2 / Wikimedia Commons

Kampa: oprava historického plynárenského domku dokončena. Bude zde komunitní centrum

Praha 1 dokončila opravu takzvaného plynárenského domku na Kampě. Rekonstrukce kulturní památky ze 17. století stála pět milionů korun. V současné době je budova vybavována nábytkem. V objektu má sídlit Komunitní centrum Kampa.

O opravě dlouhodobě prázdného domku se mluvilo dlouhá léta. Rekonstrukce nakonec začala až letos na jaře. Opraveny byly třeba omítky, truhlářské prvky nebo vytápění a elektroinstalace.

Praha 1 chce, aby tento domek sloužil veřejnosti, radnice tam nechce žádnou komerci. O využití památky se bude starat Komunitní centrum Kampa, které v ní bude mít převážně program pro maminky s dětmi. Provoz by měl začít fungovat na začátku příštího roku.

Bývalý zahradní domek je pozůstatkem barokního zahradního řešení parku. V minulosti se používal jako plynová regulační stanice. Radnice plánuje v příštím roce začít i s opravou celého parku Kampa.

Praha 1 počítá s jeho celkovou revitalizací, která má zahrnovat obnovu cest, infrastruktury i zeleně. Začít by měla i rekonstrukce Werichovy vily.


Další články
Nahoru