dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Kámo, blejskni nás! Chtěli se nechat zvěčnit u svého díla, nikoho horšího (pro ně) žádat nemohli
Mladíky políbila umělecká můza. Foto: Policie ČR

Kámo, blejskni nás! Chtěli se nechat zvěčnit u svého díla, nikoho horšího (pro ně) žádat nemohli

V sobotu nad ránem se policista, který slouží na místním oddělení Letná, vracel domů. Byl mimo službu. Přitom zadržel dva sprejery přímo při činu. Tomu to zadržení však předcházela poměrně kuriózní situace.

Policista, který procházel ulicí Lomnického v Praze 4, si všiml dvou mužů, kteří stříkali sprejem na zeď grafity. Když k nim přicházel, aby je mohl zadržet, jeden z mužů ho oslovil a požádal, jestli by je při jejich „práci“ mohl vyfotit.

sprejeri-na-letne-nahled sprejeri-letna-clanek-a-1-nahled „To samozřejmě policista v civilu nemohl odmítnout. Jak často se totiž stane, že pachatel sám od sebe požádá policistu, aby zadokumentoval jeho trestnou činnost? Mezi tím, co policista mladíky fotil na jejich mobilní telefon, sám ze svého volal na linku 158 kolegy, aby si pro ,umělce´ přijeli,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Oba muži (24 a 25) následně skončili na místním oddělení policie, kde si vyslechli obvinění ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru