Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze
Zadržení migranti. Zdroj foto: Policie ČR

Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze

Řidič se pokusil převézt přes Česko celkem dvanáct cizinců, to se mu však nepovedlo a skončil v poutech na policejní služebně. Na svůj další osud teď čeká ve vazební věznici. O týden starém případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třináct zajištěných osob, z toho jeden převaděč, je výsledek policejní kontroly odstaveného kamionu provedené na sjezdu z Kunratické spojky v pondělí 26. října. Hlídka si odstaveného vozu a pohybu několika osob kolem něj všimla kolem dvaadvacáté hodiny a rozhodla se je zkontrolovat.

„Nešlo v tu chvíli úplně vyloučit, že se do něj ti lidé nechtějí vloupat. Provedená kontrola však odhalila něco jiného. Deset z dvanácti kontrolovaných osob vietnamské národnosti u sebe nemělo doklady totožnosti, a tak si je na místě převzali přivolaní kolegové z cizinecké policie, kteří je odvezli k dalším úkonům na služebnu,“ informoval o kontrole Rybanský.

Na služebnu putoval i osmatřicetiletý muž, který seděl v kabině nákladního vozu, a to pro podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Nyní je ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

„Všech dvanáct zajištěných bylo na našem území ,na černo´ a bylo s nimi zahájeno řízení o správním vyhoštění,“ vysvětlil mluvčí.

Nedaleko zaparkovaného kamionu v trávě našli policisté vyhozené doklady zajištěných Asiatů a také bankovky různých měn. „U nich teď budeme zjišťovat jejich původ, a jak se do trávy dostaly. Od řidiče jsme se tyto informace nedozvěděli, neboť odmítl vypovídat,“ dodal mluvčí pražské policie Rybanský.


Autor: Jan Puci

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Další články
Nahoru