Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze
Zadržení migranti. Zdroj foto: Policie ČR

Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze

Řidič se pokusil převézt přes Česko celkem dvanáct cizinců, to se mu však nepovedlo a skončil v poutech na policejní služebně. Na svůj další osud teď čeká ve vazební věznici. O týden starém případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třináct zajištěných osob, z toho jeden převaděč, je výsledek policejní kontroly odstaveného kamionu provedené na sjezdu z Kunratické spojky v pondělí 26. října. Hlídka si odstaveného vozu a pohybu několika osob kolem něj všimla kolem dvaadvacáté hodiny a rozhodla se je zkontrolovat.

„Nešlo v tu chvíli úplně vyloučit, že se do něj ti lidé nechtějí vloupat. Provedená kontrola však odhalila něco jiného. Deset z dvanácti kontrolovaných osob vietnamské národnosti u sebe nemělo doklady totožnosti, a tak si je na místě převzali přivolaní kolegové z cizinecké policie, kteří je odvezli k dalším úkonům na služebnu,“ informoval o kontrole Rybanský.

Na služebnu putoval i osmatřicetiletý muž, který seděl v kabině nákladního vozu, a to pro podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Nyní je ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

„Všech dvanáct zajištěných bylo na našem území ,na černo´ a bylo s nimi zahájeno řízení o správním vyhoštění,“ vysvětlil mluvčí.

Nedaleko zaparkovaného kamionu v trávě našli policisté vyhozené doklady zajištěných Asiatů a také bankovky různých měn. „U nich teď budeme zjišťovat jejich původ, a jak se do trávy dostaly. Od řidiče jsme se tyto informace nedozvěděli, neboť odmítl vypovídat,“ dodal mluvčí pražské policie Rybanský.


Autor: Jan Puci

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru