Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze
Zadržení migranti. Zdroj foto: Policie ČR

Kamion v Praze ukrýval Vietnamce, nedaleko se povalovaly doklady a peníze

Řidič se pokusil převézt přes Česko celkem dvanáct cizinců, to se mu však nepovedlo a skončil v poutech na policejní služebně. Na svůj další osud teď čeká ve vazební věznici. O týden starém případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třináct zajištěných osob, z toho jeden převaděč, je výsledek policejní kontroly odstaveného kamionu provedené na sjezdu z Kunratické spojky v pondělí 26. října. Hlídka si odstaveného vozu a pohybu několika osob kolem něj všimla kolem dvaadvacáté hodiny a rozhodla se je zkontrolovat.

„Nešlo v tu chvíli úplně vyloučit, že se do něj ti lidé nechtějí vloupat. Provedená kontrola však odhalila něco jiného. Deset z dvanácti kontrolovaných osob vietnamské národnosti u sebe nemělo doklady totožnosti, a tak si je na místě převzali přivolaní kolegové z cizinecké policie, kteří je odvezli k dalším úkonům na služebnu,“ informoval o kontrole Rybanský.

Na služebnu putoval i osmatřicetiletý muž, který seděl v kabině nákladního vozu, a to pro podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Nyní je ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

„Všech dvanáct zajištěných bylo na našem území ,na černo´ a bylo s nimi zahájeno řízení o správním vyhoštění,“ vysvětlil mluvčí.

Nedaleko zaparkovaného kamionu v trávě našli policisté vyhozené doklady zajištěných Asiatů a také bankovky různých měn. „U nich teď budeme zjišťovat jejich původ, a jak se do trávy dostaly. Od řidiče jsme se tyto informace nedozvěděli, neboť odmítl vypovídat,“ dodal mluvčí pražské policie Rybanský.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru