Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Kamion převážel pět milionů pašovaných cigaret, kontraband odhalili pražští celníci
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Kamion převážel pět milionů pašovaných cigaret, kontraband odhalili pražští celníci

Trojici pražských celníků se podařil jeden z největších záchytů pašovaných cigaret v rámci celé České republiky. Při kontrole kamionu se podařilo předminulý zajistit celých pět milionů kusů nekolkovaných cigaret. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.

„Hlídka celníků si k zastavení nákladní vozidlo Scania bulharské imatrikulace s přívěsem, které řídil jednačtyřicetiletý řidič rovněž bulharské národnosti. Vozidlo zastavila na třetím kilometru Pražského okruhu na čerpací stanici u Vestce ve směru na Prahu,“ popsala Kurková.

Po výzvě k otevření nákladového prostoru a již na začátku kontroly si jeden z celníků všiml slabého zápachu tabáku, vycházejícího z chladírenského přívěsu. Následovala důkladná kontrola velkého množství palet se zbožím.

Hlídka celníků vyzvala řidiče, aby je následoval do prostor celního úřadu, kde provedli důkladnou kontrolu celého nákladu. Po vyložení zhruba poloviny přívěsu se objevily kartonové krabice umístěné na paletách, ve kterých se nacházel kontraband.

Celkem bylo zajištěno pět milionů kusů cigaret značky Marlboro červené bez platné tabákové nálepky. Únik na spotřební dani by činil více než 18 milionů korun.

„Řidič kamionu a pašované cigarety byly předány k dalšímu šetření a provedení nezbytných úkonů v trestním řízení,“ dodala mluvčí.


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru