dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Kamerový systém v pražských ulicích se rozšíří a bude modernizován
Bezpečnostní kamery. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Kamerový systém v pražských ulicích se rozšíří a bude modernizován

Hlavní město vypíše výběrové řízení na vypracování koncepce rozvoje městského kamerového systému na deset let. Vytvoření koncepce by mělo vyjít maximálně na půl milionu korun. Na základě koncepce, která by měla být pražským radním předložena do března příštího roku, chce následně město vypsat zakázku na firmu, která by systém spravovala a rozvíjela. Koncepci musí schválit zastupitelé.

Metropole v současné době eviduje od městských částí, občanů a institucí požadavky na umístění téměř 150 nových kamer. Policisté hodnotí městský kamerový systém jako přínosný nejen z hlediska prevence, ale také při objasňování trestné činnosti.

Systém využívají i další složky Integrovaného záchranného systému, pražský dopravní podnik a Technická správa komunikací. I proto chce Praha systém, který je budován od roku 1997, rozšířit a modernizovat.

V městském kamerovém systému je v současné době 792 kamer určených k monitorování veřejných prostranství, dopravy a ochraně památek. Dále je do něj integrováno 897 kamer Dopravního podniku hl. m. Prahy a 229 kamer správců komunikací.

Rozšiřování kamerového systému v Praze vyvolává ale už i kritické reakce. Například občanské sdružení Iuridicum Remedium spustilo počátkem listopadu petici proti rozšíření kamerového systému v centru Prahy. Vadí mu, že Praha 1 chce na svém území v příštích dvou letech rozmístit více kamer a zavést další bezpečnostní opatření.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru