Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Kamenné menhiry připomenou keltskou historii Hostivaře

Praha 15 na obecních pozemcích o rozloze zhruba sedm tisíc metrů čtverečných u Hostivařského hřbitova vysazuje sad a buduje park. Na webu městské části o tom informoval místostarosta odpovědný za životní prostředí a dopravu Michal Frauenterka (ODS).

Mlatové stezky s veřejným osvětlením se od ulice K Jezeru, od schodů ze zastávky autobusu na ulici K Horkám i z cesty ze Staré Hostivaře protnou na malém mlatovém náměstíčku.

„Na jeho obvodu budou rozmístěny kamenné menhiry v upomínce na bohatou, také keltskou historii Hostivaře i informační panely seznamující s tamní archeologickou lokalitou,“ uvedl místostarosta.

Po konzultacích s organizací Lesy hl. m. Prahy podle něj proběhne i náhrada starých betonových žlabů odvádějících srážkovou vodu podél ulice K Horkám za „meandrovité průlehy“ pro vsakování vody, začleněné do krajiny parku.

„Na podněty občanů bude, ale dále od hřbitova, umístěno i několik agility prvků a následně bude dokončena i další výsadba stromů,“ pokračoval.

V tomto místě v zimě proběhlo kácení v rámci přípravy na jiné akce, a to rozšíření Hostivařského hřbitova na jihu o takzvané  kolumbárium – rozptylovou loučku a urnový háj, které provádí hlavní město a Správa pražských hřbitovů. „Akce budou koordinovány a obě by měly začít ještě letos,“ dodal Michal Frauenterka.


Autor: TZ, red

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Další články
Nahoru