Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Kamenné menhiry připomenou keltskou historii Hostivaře

Praha 15 na obecních pozemcích o rozloze zhruba sedm tisíc metrů čtverečných u Hostivařského hřbitova vysazuje sad a buduje park. Na webu městské části o tom informoval místostarosta odpovědný za životní prostředí a dopravu Michal Frauenterka (ODS).

Mlatové stezky s veřejným osvětlením se od ulice K Jezeru, od schodů ze zastávky autobusu na ulici K Horkám i z cesty ze Staré Hostivaře protnou na malém mlatovém náměstíčku.

„Na jeho obvodu budou rozmístěny kamenné menhiry v upomínce na bohatou, také keltskou historii Hostivaře i informační panely seznamující s tamní archeologickou lokalitou,“ uvedl místostarosta.

Po konzultacích s organizací Lesy hl. m. Prahy podle něj proběhne i náhrada starých betonových žlabů odvádějících srážkovou vodu podél ulice K Horkám za „meandrovité průlehy“ pro vsakování vody, začleněné do krajiny parku.

„Na podněty občanů bude, ale dále od hřbitova, umístěno i několik agility prvků a následně bude dokončena i další výsadba stromů,“ pokračoval.

V tomto místě v zimě proběhlo kácení v rámci přípravy na jiné akce, a to rozšíření Hostivařského hřbitova na jihu o takzvané  kolumbárium – rozptylovou loučku a urnový háj, které provádí hlavní město a Správa pražských hřbitovů. „Akce budou koordinovány a obě by měly začít ještě letos,“ dodal Michal Frauenterka.


Autor: TZ, red

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru