Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kam v Praze za originální zábavou?
Pražský životKomerční sdělení
Jednou z nejoblíbenějších pražských únikovek je Upíří hrobka. Foto: unikovehryvpraze.cz

Kam v Praze za originální zábavou?

Praha je město zábavy. A to nejen klasických druhů zábavy jako jsou koncerty, hudební kluby nebo sportovní utkání, které najdeme kdekoliv. Mnohdy tady najdeme ojedinělé možnosti si vyzkoušet tematické druhy zábavy, které bychom jinak mnohdy ani neměli šanci vyzkoušet.  

V dnešním článku vám přineseme rovnou dva tipy na to, jaké zajímavé aktivity můžete v Praze najít a zároveň se u nich královsky pobavit. 

Originální a propracované únikové hry

Fenomén únikových her není příliš starý a naopak se dá říct, že se v našich podmínkách víceméně postupně rozrůstá. Pravdou je, že únikové hry se množí ve velkých číslech a mnohem častěji najdete únikové hry i v menších městech.

Naše hlavní město nabídne ohromnou spoustu možností. Únikové hry v Praze najdete v různém obtížnostním i skupinovém provedení a především s odlišnými tématy. Jednou z nejoblíbenějších je úniková hra Upíří hrobka, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Patří do kategorie únikových her, které v sobě pojí tradiční pojetí s inspirací ve filmech a hrách. Kdokoliv tak miluje temné prostředí, zapeklité hádanky, žíly plné adrenalinu a pochopitelně hororové prostředí. Dostane možnost v rámci této únikové hry proniknout do tajemství starověké Prahy.

Hokejová síň slávy zabaví malé i velké

Hokej jako zábava, je v České republice ohromně rozšířený. Víceméně v každém kraji si můžete užít hokejová utkání od amatérských soutěží po profesionální extraligu. Hokejová síň slávy ale dokáže nabídnout spoustu zábavy pro pravé nadšence. 

Mimo spousty memorabilií hokejové historie, je totiž součástí hokejové síně slávy ohromná spousta atrakcí. Můžete si tady vyzkoušet trénink s pomocí virtuální reality. Není problém si ani zabruslit na syntetickém ledu a za zmínku rozhodně stojí také střelba na branku s přesným radarem. Úžasné je, že se ve všech disciplínách můžete porovnávat s profesionálními hráči současnosti i minulosti.


Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Radotín očima geologa

26. ledna 2022 v 16:32

Geologická vycházka se Štěpánem Rakem se bude konat v sobotu 29. ledna. Sraz je v 10 hodin před budovou vlakového nádraží v Radotíně.

Vyšehradským hřbitovem za uměleckými díly

26. ledna 2022 v 08:33

Komentovaná procházka se koná ve čtvrtek 27. ledna v 10:30 hodin.

Praha 4: Anketa k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská

26. ledna 2022 v 06:59

Praha 4 plánuje letos revitalizovat dětská hřiště Ohradní a Podolská. Aby podoba a náplň hřišť co nejvíce vyhovovala dětským potřebám, připravila radnice krátkou anketu.

Praha 2 zve na Putování za Josefem Ladou

26. ledna 2022 v 06:07

Praha 2 připravila další venkovní hru. Tentokrát můžete putovat za Josefem Ladou. V rodných Hrusicích má Lada svůj památník a muzeum, ale většinu života strávil v okolí Karlova náměstí a v Podskalí. Trasa hry Putování za Josefem Ladou vede právě místy, kde Lada od roku 1901 až do své smrti bydlel...

Praha 5 zve na výstavu Česko – baltské století

25. ledna 2022 v 18:03

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 14 října.

Masopust v Praze 1

25. ledna 2022 ve 13:28

Malostranské Masopustní veselí se koná 26. února od 13 hodin.

Další články
Nahoru