dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Kam s nimi? Začalo svážení vánočních stromků
Ilustrační foto: H. Bischoff / Wikimedia Commons

Kam s nimi? Začalo svážení vánočních stromků

„Prosíme Pražany, aby vánoční stromky odkládali pouze vedle venkovních nádob na směsný komunální odpad, ne do nich. Stejně tak prosíme, aby stromky nebyly odkládány ke stanovištím tříděného odpadu," uvedl mluvčí společnosti Pražské služby Julián Záhorovský.

Volně odložené vánoční stromky u nádob se směsným komunálním odpadem budou odváženy při pravidelném svozu do 28. února  2014.

Odstrojené vánoční stromky nepatří na stanoviště nádob směsného komunálního odpadu umístěných v domech, popřípadě vnitroblocích. V tomto případě je nutné odložit stromky před dům na místo, kam se připravují popelnice k vysypání popeláři. Minulý rok odvezly Pražské služby více než 300 tisíc vyhozených vánočních stromečků.

Vzhledem k tomu, že na stromcích mnohdy zůstávají háčky či hliníkové pásky, musí se odvážet do spalovny. Nedoporučuje se odnášení vánočních stromků do lesa, kde by je mohla jako potravu zpracovat divoká zvěř a díky tomu následně uhynout.

Anketa

Kdy budete odstrojovat vánoční stromek?

14.3%
(14.3%)
71.4%
(71.4%)
14.3%
(14.3%)
„Co se týká umělých stromků, tak ty si lidé většinou uschovají na další rok, ale pokud už stromek dosloužil, tak patří do sběrného dvora a ne do kontejneru na tříděný či směsný odpad,“ doplňuje někdejší finalista SuperStar z roku 2004 Julián Záhorovský.

Pražané během vánočních svátků vyhodí podle odhadů téměř 7000 tun odpadu. Nárůst papírového odpadu byl loni o 61 procent oproti jiným obdobím roku. Skla a plastů vyhodili Pražané o 15 procent víc a směsného odpadu o 5 procent víc než jindy.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru