dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Dětská Praha

Kam s dětmi o víkendu? Na pohádku do divadla!

Divadla ABC a Rokoko zvou všechny malé i velké diváky na 4. ročník Vánočního festivalu, který se koná v sobotu 6. prosince. 

Festival nabídne čtyři vánoční představení: Divadlo U stolu Brno uvede od 10:30 představení Ježíškova Košilka, vlídně zářivé i úsměvné legendy pro děti básníka Jana Zahradníčka, které spojují příběhy květin, ptáků i lidí s příběhem Ježíškova narození. Divadlo Drak přiveze z Hradce Králové představení plné koled a vyprávěnek Štědrej večer nastal. Horácké divadlo Jihlava představí Vánoční punč, adventní kabaret pro dospělé a děti o narození Ježíška v netradičním podání.

A na závěr Městská divadla pražská zahrají České Vánoce, svéráznou adaptaci starého známého příběhu, která je inspirována lidovým barokním divadlem, ladovskými jesličkami a také dnešní většinově ateistickou společností.

Ve foyer Divadla ABC bude od 14 do 19 hodin probíhat zdarma i bohatý doprovodný program. Děti se mohou těšit na poštu pro Ježíška, andělskou besídku a výtvarné dílničky. Pro dospělé budou připravené trhy neziskových organizací. A pro každého něco dobrého na zub.

Program:
10:30 Ježíškova košilka (Divadlo U stolu Brno) – Divadlo Rokoko
15:00 Štědrej večer nastal (Divadlo Drak Hradec Králové) – Divadlo ABC
17:00 Vánoční punč (Horácké divadlo Jihlava) – Divadlo Rokoko
19:00 České Vánoce (MDP) – Divadlo ABC

Podrobné informace o programu i více o představeních se dočtete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Vstupenky se kupují na každé představení zvlášť a pořídíte je od 90 do 200 Kč, je možné také využít rodinnou vstupenku.

Doprovodný program je zdarma.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru