dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Pražská politikaZpravodajství

Kam půjdou tři miliardy? Praha rozhodla o přerozdělení přebytku rozpočtu

Pražští radní dnes na svém mimořádném jednání odsouhlasili návrh na posílení městského rozpočtu o tři miliardy korun z přebytku hospodaření za rok 2016.

„Tímto krokem podpoříme více než 100 projektů v oblastech školství a sportu, zkvalitnění veřejného prostoru, služeb pro občany a návštěvníky Prahy, v sociální oblasti a zdravotnictví nebo v oblasti pořízení a rekonstrukce majetku hl. města Prahy,“ uvedla po jednání rady náměstkyně Kislingerová.

Následným rozhodnutí pražského zastupitelstva by tak mělo dojít k navýšení výdajů rozpočtu Prahy. V běžných výdajích o 290 milionů korun, v kapitálových výdajích o 2,46 miliardy korun. Posílení rozpočtu se projeví v navýšení výdajů v oblasti školství a sportu o 868,4 milionu korun, v oblasti sociální a zdravotnictví o 465,7 milionu, v oblasti zkvalitnění veřejného prostoru o 539,6 milionu, v oblasti zkvalitnění služeb poskytovaných občanům a návštěvníkům města o 95,5 milionu a v oblasti pořízení a rekonstrukce majetku města o 780,8 milionu korun.

Významným příkladem využití těchto prostředků je podle Kislingerové vytvoření rezervy na havarijní stavy sportovišť a škol (165 milionů), dostavba objektu polikliniky Modřany (41 milionů), revitalizace náplavek (80 milionů, investice do rozšíření Zoologické zahrady hlavního města Prahy (20 milionů) nebo vznik Pražského centra současného umění (100 milionů korun). Městské části získají formou účelových dotací dalších 1 450 milionů korun.

Dojde například k investicím do rekonstrukcí sportovišť v Praze 5 (58 milionů), k rekonstrukci objektu v Praze 7 pro umístění polikliniky v rámci zabezpečení zdravotních služeb občanům městské části, ve které nesídlí žádné nemocniční zařízení (30 milionů), nebo rozvoji městského kamerového systému v Praze 8 (27 milionů korun).


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

Včera v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru