dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - zatazeno
33°C
pozítří
Pondělí - jasno
33°C
Pražská politikaZpravodajství

Kam půjdou tři miliardy? Praha rozhodla o přerozdělení přebytku rozpočtu

Pražští radní dnes na svém mimořádném jednání odsouhlasili návrh na posílení městského rozpočtu o tři miliardy korun z přebytku hospodaření za rok 2016.

„Tímto krokem podpoříme více než 100 projektů v oblastech školství a sportu, zkvalitnění veřejného prostoru, služeb pro občany a návštěvníky Prahy, v sociální oblasti a zdravotnictví nebo v oblasti pořízení a rekonstrukce majetku hl. města Prahy,“ uvedla po jednání rady náměstkyně Kislingerová.

Následným rozhodnutí pražského zastupitelstva by tak mělo dojít k navýšení výdajů rozpočtu Prahy. V běžných výdajích o 290 milionů korun, v kapitálových výdajích o 2,46 miliardy korun. Posílení rozpočtu se projeví v navýšení výdajů v oblasti školství a sportu o 868,4 milionu korun, v oblasti sociální a zdravotnictví o 465,7 milionu, v oblasti zkvalitnění veřejného prostoru o 539,6 milionu, v oblasti zkvalitnění služeb poskytovaných občanům a návštěvníkům města o 95,5 milionu a v oblasti pořízení a rekonstrukce majetku města o 780,8 milionu korun.

Významným příkladem využití těchto prostředků je podle Kislingerové vytvoření rezervy na havarijní stavy sportovišť a škol (165 milionů), dostavba objektu polikliniky Modřany (41 milionů), revitalizace náplavek (80 milionů, investice do rozšíření Zoologické zahrady hlavního města Prahy (20 milionů) nebo vznik Pražského centra současného umění (100 milionů korun). Městské části získají formou účelových dotací dalších 1 450 milionů korun.

Dojde například k investicím do rekonstrukcí sportovišť v Praze 5 (58 milionů), k rekonstrukci objektu v Praze 7 pro umístění polikliniky v rámci zabezpečení zdravotních služeb občanům městské části, ve které nesídlí žádné nemocniční zařízení (30 milionů), nebo rozvoji městského kamerového systému v Praze 8 (27 milionů korun).


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Další články
Nahoru