dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
0°C
Kam půjdou dotace městským částem? Hlavně na opravy škol, školek a stavbu parkovacího domu, rozhodli radní
Parkovací dům vznikne na Proseku vedle obchodního domu Billa-Prosek. Foto: Shadster / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Kam půjdou dotace městským částem? Hlavně na opravy škol, školek a stavbu parkovacího domu, rozhodli radní

Městská rada dnes projednala návrh na poskytnutí účelových dotací městským částem. Schvalovat ho bude pražské zastupitelstvo na nejbližším jednání příští čtvrtek.

Projekty, na které je alokována částka přesahující 26 milionů korun, zahrnují opravy havarijních stavů objektů základních a mateřských škol v Praze 12 (1,15 milionu korun). Na sanaci havárie přečerpávací kalové stanice v Praze 4 bude poskytnuto půl milionu korun.

„Prostředky ve výši celkem 16,5 milionu korun jsou určeny na rekonstrukci, výstavbu a rozšíření kapacity základních a mateřských škol na území MČ Praha 13, Praha – Březiněves a Praha – Libuš,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.  

Praha 9 požádala o prostředky na financování investiční akce „Parkovací dům Prosek“ s předpokládanými celkovými náklady ve výši 75 milionů korun.

Magistrát by na tuto investici ještě v letošním roce měl uvolnit částku 7,41 milionů korun. S dalšími prostředky se pak počítá v příštím roce. Stavba parkovacího domu je navržena na ploše stávajícího parkoviště pro osobní vozidla vedle obchodního domu Billa-Prosek.

Svou kapacitou 378 stání ve 4 nadzemních podlaží rozšíří počet rezidenčních parkovacích míst, počet parkovacích míst pro zákazníky obchodního domu a také počítá s parkovacími místy v režimu P+R, jejichž budování hlavní město Praha dlouhodobě podporuje.

„Dnešním rozhodnutím jsme přispěli ke spuštění projektů, jejichž realizaci nesnese dalšího odkladu. Jsem především moc ráda, že se mezi ně podařilo zařadit i projekt typu rozšíření kapacity parkovacích míst v režimu P+R. Tento projekt jistě ocení jak místní obyvatelé, tak i lidé dojíždějící do Prahy za prací,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Mezi městské části, které o podporu požádaly, se řadí i Praha – Velká Chuchle, která za 450 000 korun připraví plochu pro výstavbu nového pavilonu základní školy.


Další články
Nahoru