dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Kam na lékařskou pohotovost v letošním roce? V Praze funguje na sedmi místech
Lékařská pohotovost je i v areálu Thomayerovy nemocncie v Praze 4. Foto: archiv

Kam na lékařskou pohotovost v letošním roce? V Praze funguje na sedmi místech

Lékařskou pohotovostní službu na území Prahy bude v letošním roce zajišťovat celkem sedm zdravotnických zařízení. Metropole dá za financování pohotovosti přes dvacet milionů korun.

Lidé mohou v případě potřeby po bezodkladné lékařské péči vyrazit na sedm pohotovostí. Do Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, Thomayerovy nemocnice, Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice v Praze a Městské polikliniky Praha.

Hlavní město Praha má s jednotlivými nemocnicemi uzavřeny smlouvy o poskytnutí účelové dotace na provoz pohotovostní služby a tuto službu finančně podporuje ze svého rozpočtu. Na rok 2014 je na zajištění lékařské pohotovostní služby vyčleněna částka 22 milionů korun.

 „Pohotovostní služba v Praze se ukázala jako funkční a dostatečná. Proto také nemusíme přistupovat k žádným změnám a její rozsah zůstává obdobný jako v loňském roce,“ uvedl Martin Dlouhý, pražský radní pro oblast zdravotnictví, sociální politiku a bydlení.
    

Přehled lékařské pohotovostní služby v roce 2014
pohotovosti-praha-nahled
    


Další články
Nahoru