dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - skorojasno
4°C
pozítří
Sobota - oblacno
1°C
Komentáře

Kam až může klesnout úroveň české žurnalistiky?!

Ve čtvrtek 1. prosince jsem se ne serveru Lidovky.cz, který spadá do vydavatelství MAFRA a.s., které je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Andrejem Babišem, dočetl, že jsem v Poslanecké sněmovně při projednávání státního rozpočtu na rok 2017 navrhl vzít 90 milionů korun z kapitoly Ústavu pro studium totalitních režimů (dále jen ÚSTR) a dát je na platy příslušníků policie a hasičů, které považuji dlouhodobě za podhodnocené.

Potud je to pravda. Z příspěvku však tak nějak vyplývá, že jsem tak učinil den poté, kdy ÚSTR v rámci projektu Paměti národa zveřejnil rozhovor s mým otcem – bývalým horníkem Jaroslavem Ondráčkem. Já dodávám hrdinou socialistické práce, s právem nosit zlatou hvězdu, který celý život čestně pracoval pro tuto zemi, a na kterého jsem jako syn velmi pyšný.

V článku zcela záměrně vypadla první věta mého odůvodnění, kde jsem uvedl, že ústav dlouhodobě vykazuje výsledky své činnosti, které co do kvantity, ale ani co do kvality neodpovídají výdajům s nimi spojenými. Bylo jen uvedeno, že je otázkou, zda v roce 2017 potřebujeme tento ústav v takovém personálním obsazení a tím pádem i výdaje, které jsou co do mzdových výdajů prakticky totožné s výdaji na Ústavní soud.

Na ústavu, že pracuje 50 historiků, ale vedle těchto lidí z ÚSTRu že existuje také Ústav pro soudobé dějiny a Ústav Akademie věd. Všichni bádají a pátrají po tom samém. Dnes ještě dodávám, že všichni tito „badatelé“ jsou nápadně podobni těm, kteří pro císaře Rudolfa II. ve známém filmu Císařův pekař a Pekařův císař vyráběli elixír věčného mládí nebo zlato.

Autor, který ani nemá tu odvahu, aby se pod příspěvek podepsal, měl jasno hned. Otázkou však je proč si nedal tu námahu, aby z webu Poslanecké sněmovny zjistil, že můj pozměňovací návrh – dokument 5222 byl do systému vložen již 11. listopadu tohoto roku, tedy více jak dva týdny před zveřejněním onoho rozhovoru? Že obdobný návrh jsem podal i v roce 2015. Autor zřejmě ani nezná kontrolní závěr z kontrolní akce Nejvyššího kontrolního úřadu č. 15/39. 

„Majetek a peněžní prostředky státu, se kterými jsou příslušné hospodařit organizační složky státu Ústav pro studium totalitních režimů a Archiv bezpečnostních složek“, který jasně potvrzuje tu moji první větu odůvodnění, kterou pro jistotu vynechal. Čtenáři Lidovek.cz asi musí zůstat ušetření takové informaci, že peníze daňových poplatníků, tedy jich samotných jsou vynakládány nehospodárně a že na ÚSTRu, který je zašívárnou pro partu vyvolených a kterému svého času řediteloval současný ministr kultury Daniel Herman, panuje neskutečný bordel, za který však nikdo nenese žádnou odpovědnost.  

Lidovky.cz se tak zcela záměrně zpronevěřily svému vydavatelskému kodexu, který uvádí, že společnost nestraní žádným politickým stranám, čímž pomáhá čtenářům, aby si mohli učinit svůj vlastní názor. Lidovky tak pro mě zůstávají žumpou české žurnalistky a divím se panu Babišovi, že toto platí.

Zdeněk Ondráček, Poslanec PSP ČR za KSČM

Názory uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce.Přes debakl je podle něj předsedou s nejsilnějšími nervy. Uvidíme, jak moc je bude chtít potupit a kam až bruselská věrchuška zajde

15. ledna 2019 v 10:52

Docela korektní popis. T. May je po M. Thatcher přes debakl premiérem s nejsilnějšími nervy. Uvidíme, jak až moc bude chtít EU Brity potupit a kam až věrchuška zajde. Situace je zralá na „zlatý most" nebo personální průlom na lince Merkel x May.

Podle něj úspěšně bojuje proti odporné sexistické disciplíně. Ale ejhle, dosažený stav bude mít háček..

15. ledna 2019 v 10:47

Je vidět, že paní ministryně úspěšně bojuje proti odporné sexistické disciplíně zvané matematika. Bez problémů dosáhne stavu, kdy bude mít každý důchodce nadprůměrný důchod a každý zaměstnanec nadprůměrný plat. Blahopřejeme!

Kampaň ještě ani nezačala a už jsou v sobě… Vostrá se pustila do Štětiny, nejedná s ním v rukavičkách

11. ledna 2019 v 19:20

Evropa společně. Toto je název nového hnutí poslance Evropského parlamentu Jaromíra Štětiny. Tento politický cestovatel nenechá na nikom nit suchou. TOP 09, která jej do současných „výšin" vynesla, se nestačí divit. Společně snad půjde jen s uskupením NATO, jehož cílem není rozhodně mírová...

Nesouhlasíte se mnou? Vyzkoušejte tento zážitek, občas je to jen pro otrlé! Komunista Kohlíček popisuje smrtící koktejl

11. ledna 2019 v 19:02

Návrat k poctivé práci a posílení autority učitele podporované rodiči je velmi naléhavým požadavkem doby. Těm, kteří se mnou nesouhlasí, doporučuji účast na obhajobě bakalářských prací na některé z našich četných vysokých škol nebo náslech při maturitní zkoušce, a to i na „lepších“ středních...

Ptáček: Přijde mi hloupé na jednu stranu bojovat proti státu a na druhou stranu využívat veškeré právní ochrany, kterou mi stát dává

11. ledna 2019 v 09:32

V principu mi to přijde spíš hloupý. Na jednu stranu nerespektovat rozhodnutí Ústavního soudu a bojovat proti státu. A na druhou stranu do poslední kapky využívat veškeré právní ochrany, kterou mi stát dává. Řádně nahlášené shromáždění není možné podle zákona rozpustit. Umí v tom...

Bellu: Starosta Prahy 3 mi přislíbil revokaci usnesení zastupitelstva městské části o podpoře Kliniky

11. ledna 2019 v 09:23

Všichni slušní občané této země se ve čtvrtek v přímém přenosu stali svědky anarchistického fetišismu v podání několika desítek aktivistů v centru Klinika. Je mi upřímně líto všech lidí, kteří platí daně a dodržují zákony této země, neboť situace okolo Kliniky se nedá nazvat jinak nežli...

Pospíšil: Je třeba, aby se vláda distancovala od koncertu italských neofašistů

11. ledna 2019 v 09:18

Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzývá českou vládu, aby se distancovala od koncertu italských neofašistů, který se má uskutečnit 19. ledna v italské Veroně u příležitosti 50. výročí úmrtí Jana Palacha.

Podle něj pak přijde Kubera, řekne, že kecaj oba, ale že se zas tak moc nestalo…

10. ledna 2019 v 18:57

Von lže. Né, von lže. Ale von to dal na fejs! A pak přijde Kubera, řekne, že kecaj oba, ale že se zas tak moc nestalo. Tahle role mu sedí a umí ji. Bylo by to docela zábavné, kdyby…

ODS: Stát chce, aby občané plnili svoje povinnosti včas, sám v tom ale selhává. Navrhujeme fikci souhlasu, která urychlí veškerou výstavbu v ČR

10. ledna 2019 ve 14:06

Stavební řízení v České republice patří k nejdelším na světě, to komplikuje život nejen stavebníkům, ale hlavně lidem, kteří chtějí dosáhnout na vlastní bydlení. Jednou z největších brzd stavebního řízení v ČR jsou pozdě vydaná stanoviska dotčených orgánů. ODS chce takovou praxi změnit, proto...

Starosta Prahy 3 Ptáček ke Klinice: Rozhodnutí soudu je třeba respektovat a objekt bezodkladně opustit

9. ledna 2019 ve 12:10

Na tento čtvrtek je avizováno vyklizení objektu Kliniky (bývalé budovy plicní kliniky v Jeseniově ulici). Ta je již několik let využívána squattery. Jejich činnost jsem sledoval od začátku. S objektem a kolektivem jsem se byl osobně seznámit.

Strana zelených v Praze 3 vyjadřuje podporu Autonomnímu sociálnímu centru Klinika

9. ledna 2019 ve 12:02

Jako Zelení a Zelené z Prahy 3 i jako občané a občanky vyjadřujeme podporu Autonomnímu sociálnímu centru Klinika, a současně nesouhlas s jeho plánovaným vyklizením ze strany Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).  

Miloš Vystrčil: Návrhy MPSV začínají ohrožovat samotné základy prosperující svobodné demokratické společnosti

9. ledna 2019 v 08:28

Návrhy ministryně práce a sociálních věcí začínají ohrožovat samotné základy prosperující svobodné demokratické společnosti, jako jsou například pravidelná poctivá práce, osobní odpovědnost nebo nezastupitelná úloha rodiny.

Komunista Filip: A co teď? Čelíme obří bezpečnostní hrozbě, řítíme se do záhuby

8. ledna 2019 ve 13:14

Předseda ÚV KSČM a 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Vojtěch Filip publikoval komentář s názvem A co teď?. Zde si ho můžete přečíst v nezkrácené verzi.

Exstarosta Prahy 3 Bellu: Metropole by neměla aktivně bránit vyklizení Kliniky na Žižkově

7. ledna 2019 v 15:09

V tomto týdnu by konečně mělo dojít k vyklizení Autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově. Budova bývalé plicní kliniky je už několik let protiprávně okupována ze strany aktivistů, kteří bez jakýchkoliv zábran otevřeně pohrdají soudním i právním systémem naší...

Volfová a Rath si neberou servítky s Šojdrovou, pustili se i do Petříčka

7. ledna 2019 ve 14:48

Česká Suverenita se ptá paní Šojdrové, europoslankyně za KDU-ČSL, proč nyní mlčí v souvislosti se případem 18ti leté Rahaf al-Qunun ze Saúdské Arábie, která žádá o azyl a skutečně jí hrozí mučení a zavraždění ze strany muslimských příbuzných?

Další články
Nahoru