Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kalousek oživuje vzpomínky na škrty a chválí Fialovy plány. Pravdu o Mynářovi se už nikdy nedozvíme
Miroslav Kalousek v roce 2009 spoluzakládal stranu TOP 09. Foto: Veronika Rejmanová / TOP 09

Kalousek oživuje vzpomínky na škrty a chválí Fialovy plány. Pravdu o Mynářovi se už nikdy nedozvíme

Miroslav Kalousek se v Parlamentu vyznačoval řečnickými schopnostmi a ostrým slovníkem. I když už z vysoké politiky odešel, současné povolební dění ho přimělo k vytváření komentářů, glos a štiplavých poznámek. Prostě provokující Kalousek, jak jsme ho znali z Parlamentu. Svými názory opět budí vášně. Ostatně, posuďte sami.

Lídr koalice Spolu a adept na budoucího premiéra České republiky Petr Fiala z ODS v nedělních Otázkách Václava Moravce vysílaných Českou televizí uvedl, že by si přál, aby rozpočet na příští rok počítal se schodkem do 300 miliard korun. Jen pro připomenutí. Končící vláda Andreje Babiše navrhla schodek 376,6 miliardy korun.

Kalouskovi, který jako ministr financí ve vládě Mirka Topolánka razil razantní rozpočtové škrty, se takový přístup líbí.

„Nejde jen o aktuální úsporu. Jde také o jasný signál finančním trhům, že vláda získala zpět pod kontrolu řízení veřejných financí, které se Babišově vládě zcela vymklo. Bude to první zkouška odvahy a kompetence Fialovy vlády a já věřím, že v ní obstojí,“ uvedl.

Zároveň přednesl jeden příklad údajného nešetrného rozhazování vlády. Příklad, který souvisí s prezidentem Zemanem. „Je mnoho hloupostí, nad kterými se, bohudík, zavře voda. Jednou z těch největších je kanál Odra-Labe-Dunaj. V servilitě před Zemanovou umanutostí do něj Babišovy vlády investovaly desítky milionů za zmanipulované studie. Škoda jich. Těch milionů, ne těch studií,“ sdělil Kalousek.

Zároveň si neodpustil kritickou poznámku k vedoucímu Kanceláře prezidenta republiky. „Nikdy se už nedozvíme, jak dlouho nikým nevolený Vratislav Mynář fakticky vykonával pravomoci prezidenta za nemocného Miloše Zemana. V každém případě se jich nechtěl vzdát do poslední chvíle, tajil informace od ÚVN a útočil na Senát,“ dodal Kalousek.

 


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru