dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Kachny pižmové si v Toulcově dvoře daly na čas, jedenáct kachňat se však už má čile k světu
Kachny pižmové. Foto: Toulcův dvůr

Kachny pižmové si v Toulcově dvoře daly na čas, jedenáct kachňat se však už má čile k světu

I když už podzim pomalu přešlapuje za dveřmi, v Toulcově dvoře se vylíhlo jedenáct kachňat. Matka seděla vzorně 35 dní na vejcích a teď pyšně vodí po dvorečku svoje mláďata.

Kachny pižmové mají při dobrých klimatických podmínkách běžně dvě snůšky – na jaře a v druhé polovině léta. Vzhledem k vývoji letošního počasí se v Toulcově dvoře ale s druhou várkou kachňat příliš nepočítalo.

kachna-pyzmova2-nahled „Příjemně nás překvapilo, že se z vajec vylíhla takhle pěkná a životaschopná mláďata. Do podzimu vyrostou a určitě udělají radost dalším chovatelům,“ uvedla Lenka Skoupá z hostivařského Střediska ekologické výchovy Hl. m. Prahy Toulcův dvůr.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru