Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

K výslechu jel kradeným autem

Ve středu se pražští policisté z místního oddělení Smíchov dozvěděli, že ulicemi Prahy se pohybuje dodávka, která by měla být kradená. Policisté měli informaci, že by řidič mohl projíždět kolem jejich policejní služebny, proto vyběhli ven. 

Během několika vteřin se dodávka skutečně objevila v jejich ulici, a tak ji zastavili a provedli kontrolu. Jednatřicetiletý řidič byl nervózní, neměl u sebe žádné doklady, a to jak své osobní, tak od vozidla se kterým přijel.

Policistům sdělil své nacionále a ti následně provedli lustraci. Zjistili, že má dva platné zákazy řízení motorových vozidel a dodávka je opravdu vedená jako kradená. Policisté u řidiče dále provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který odhalil přítomnost amfetaminu a metanfetaminu.

Hlídce uvedl, že si den před tím dal dávku pervitinu, který pravidelně užívá. Tomu nasvědčoval i pervitin v jeho kapsách nalezený následnou prohlídkou. Policisté muže na základě zjištěných skutečností na místě omezili na osobní svobodě a doprovodili ho necelých deset metrů na služebnu, kde si vyslechl obvinění.

Největším překvapením pro zakročující policisty bylo zjištění, že muž jel za takovýchto okolností k výslechu na jiné oddělení PČR, kam byl předvolán kvůli předešlým prohřeškům.

Jednatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Autor: TZ, red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru