Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

K výslechu jel kradeným autem

Ve středu se pražští policisté z místního oddělení Smíchov dozvěděli, že ulicemi Prahy se pohybuje dodávka, která by měla být kradená. Policisté měli informaci, že by řidič mohl projíždět kolem jejich policejní služebny, proto vyběhli ven. 

Během několika vteřin se dodávka skutečně objevila v jejich ulici, a tak ji zastavili a provedli kontrolu. Jednatřicetiletý řidič byl nervózní, neměl u sebe žádné doklady, a to jak své osobní, tak od vozidla se kterým přijel.

Policistům sdělil své nacionále a ti následně provedli lustraci. Zjistili, že má dva platné zákazy řízení motorových vozidel a dodávka je opravdu vedená jako kradená. Policisté u řidiče dále provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který odhalil přítomnost amfetaminu a metanfetaminu.

Hlídce uvedl, že si den před tím dal dávku pervitinu, který pravidelně užívá. Tomu nasvědčoval i pervitin v jeho kapsách nalezený následnou prohlídkou. Policisté muže na základě zjištěných skutečností na místě omezili na osobní svobodě a doprovodili ho necelých deset metrů na služebnu, kde si vyslechl obvinění.

Největším překvapením pro zakročující policisty bylo zjištění, že muž jel za takovýchto okolností k výslechu na jiné oddělení PČR, kam byl předvolán kvůli předešlým prohřeškům.

Jednatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Autor: TZ, red

Cestou z restaurace poničili sprejem zastávku

21. září 2021 v 18:14

Zeď u zastávky MHD Tylova čtvrť postříkali včera před 23. hodinou dva mladíci modrým sprejem. Jejich počínání sledoval z okna strážník v době svého volna a přivolal kolegy. Výtečníky našla hlídka v podchodu zastávky, jeden měl modrou barvu na rukou, sprej ležel na zemi...

Zavřené dveře autobusu otevřel násilím, škoda přesahuje 10 tisíc korun.

20. září 2021 v 17:40

Napadení řidiče autobusu bylo hlášeno na operační středisko městské policie z Řevnické ulice. Vyslaná hlídka 19. září před půlnocí v Praze 13 na místě zjistila, že řidič napaden nebyl, ale jeden z cestujících se snažil silou vystoupit ve chvíli, kdy byly dveře zavřené a...

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Další články
Nahoru